Jedna z najvzrušujúcejších vecí počas tehotenstva je správa, či nosíte pod srdcom dievčatko alebo chlapčeka. Ultrazvuk však nie je jediný spôsob ako to zistiť. Spísali sme najčastejšie rady starých materí ako viete na sebe spozorovať zmeny a podľa nich určiť pohlavie vášho očakávaného prírastku.

Toto sú najčastejšie rady starých materí ako určíte pohlavie dieťatka prirodzenými znakmi na tele matky:

1. Zmeny na pokožke

Hovorí sa, že ak čakáte dievčatko, bude vaša pleť mastnejšia. Naopak, ak je v brušku chlapec, pokožka bude počas tehotenstva suchšia.

2. Rozjasnená tvár

Väčšina ľudí tvrdí, že každá tehotná žena prirodzene žiari. Im však protirečia zástancovia toho, že len tehuľky s chlapčekom v bruchu majú počas tehotenstva skutočne rozžiarenú pleť na tvári.

3. Linea nigra (čiara na bruchu)

Tmavšia pigmentová čiara, ktorá sa pri tehotenstve na bruchu matky objaví, môže údajne tiež predpovedať pohlavie. Ak vám čiara zastane pod pupkom, čakáte pravdepodobne dievčatko. Ak však pokračuje až nad pupok, v brušku leží chlapec.

4. Test so sódou bikarbónou

Dobrá gazdinka nájde doma za dve lyžice sódy. Údajne by mal byť tento test na 80% presný. Zmiešajte sódu s vaším močom a pozrite, či to zašumí – ak áno, je to chlapec, ak sa neudeje nič, bude to skôr dievčatko.

5. Vlasy

Mnoho žien si všimne počas tehotenstva aj zmeny na vlasoch. Husté a lesklé sú znakom pre chlapca ale dievčatko vám z nich krásu ukradne – pri ňom budú vlasy fádne, suché a spľasnuté.

6. Ochlpenie

Zbystrite pozornosť – ak vám začne rásť viac chĺpkov, rýchlejšie a budú hustejšie, určite to bude chlapec!

7. Váha

Sledujte sa ako priberáte. Hovorí sa, že tie čo priberú najmä do bruška, môžu očakávať chlapca. Ak sa však váha rozloží po celom tele, vyzerá to na dievčatko.

8. Teplota nôh

Cítite, že máte studenšie nohy ako obvykle? Môže to byť tým, že v brušku máte chlapca. Pri dievčatách túto zmenu sotva postrehnete.

9. Chute

Počas tehotenstva sa drvivej väčšine žien menia chute. Ak vás lákajú viac sladké maškrty, môže za to v bruchu dievčatko. Po slanom túži na druhej strane viac chlapec.

10. Bolesti hlavy

Opäť niečo, čím sa prezradí len chlapec – ten vás vraj s bolesťami hlavy poriadne potrápi.

11. Veľkosť pŕs a farba bradaviek

Ženské prsia sa výrazne menia či už počas tehotenstva alebo aj po ňom. Kým však ešte čakáte, všímajte si zmeny – ak vám bradavky stmavnú, čakáte pravdepodobne chlapca. Asymetria pŕs je tiež častý jav v tehotenstve: väčší ľavý prsník je znakom pre dievčatko a naopak väčší pravý je znakom, že čakáte chlapca.

Zdroj: littlethings.com | Foto: littlethings.com, pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk