AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

Tommy Connolly bol obyčajným mladým chlapcom, ktorý sa venoval svojmu štúdiu a brigádam. Voľný čas, ktorý práve nevenoval tréningom v šprinte, trávil so svojimi priateľmi. Užíval si tak typický mladícky život, až kým mu ho jediná správa na facebooku nezmenila od základov.

Všetko to začalo, keď si Tommy pri každodennom prehliadaní svojej sociálnej siete, našiel správu, ktorá ho zaskočila. Bola od jeho 17-ročnej sesternice Kiarny, ktorá ho kontaktovala so zúfalou prosbou o pomoc. Po problémoch s vlastnou rodinou, boji so závislosťami a vyhodení zo školy, sa ocitla na ulici. Príbeh však začína až vtedy, keď sa Kiarna dozvedela, že je tehotná. Biologický otec jej dieťaťa bol už v tom čase vo väzení. V zúfalstve tak kontaktovala svojho bratranca, ktorého nevidela 10 rokov.

Po tejto informácii, Tommy neváhal a okamžite sa vybral svoju sesternicu nájsť. Vzal ju k sebe domov a aby si bol istý, že sa neplnoletá Kiarna dokáže postarať o svoje dieťa a neskončí opäť na ulici, rozhodol sa adoptovať si ju. Dôvodom bol aj fakt, že dieťa by bolo Kiarne odobraté sociálnymi pracovníkmi ihneď po narodení. Bol si istý, že sa dokáže o svoju novú rodinu postarať.

Týždeň nato, ako sa stal Tommy oficiálne otcom, sa Angele narodil zdravý synček. Šťastný starý otec si počas ich zotavovania plnil svoje študentské povinnosti v nemocnici. Pomedzi pripravovania sa na skúšky si našiel prácu, vďaka ktorej sa môže postarať o nových členov svojej rodiny. V štúdiu naďalej pokračuje.

Ako sám tvrdí, nepovažuje sa za žiadneho hrdinu. Vie, že urobil dobrú vec, a to ho robí šťastným. Ak by podľa neho každý človek, ktorý pomôcť vie a môže, tak urobil, žili by sme v lepšom svete.

Jeho príbeh a posolstvo sa šíril rýchlosťou blesku a získaval na popularite. V rozpätí 18 dní sa Tommyho rodine vyzbieralo vďaka sociálnej sieti viac ako 40 000 dolárov. Takýmto spôsobom chcú ľudia vyjadriť podporu  odvážnemu rozhodnutiu mladého človeka.
Zdroj/Foto: facebook/Tommy Connelly