Určite to pozná každá z vás. Vaše dieťa sa vám zdá byť už dosť veľké ale aj napriek tomu nechce chodiť na nočník? Špinavé plienky zostanú len minulosťou, ak vyskúšate tieto tri magické triky!

 

Kedy je dieťa pripravené ísť na nočník?

Autorka knihy o trénovaní na nočník tvrdí, že dieťa je pripravené používať nočník, keď dosiahne 22. mesiac života. Podľa nej sú deti zvedavé a reagujú na nočník, ak k tomu dostanú tie správne podnety!

 1. Rozprávajte sa s dieťaťom o nočníku!

Určite sa vám stalo, že ste vášmu dieťaťu zobrali plienku a došlo ku katastrofe. Niet divu, dieťa bolo zvyknuté na plienku! Treba sa s ním o tom rozprávať, že ak bude potrebovať ísť na nočník, má vám to čo najskôr povedať. Nepýtajte sa ho, či mu náhodou netreba ísť, len mu povedzte, že ak potrebuje, tak kľudne môže ísť! Autorka si myslí, že ak dieťa bude cítiť, že má svoje potreby pod kontrolou, bude poslušne chodiť samé.

2. Nerozptyľujte ho!

Dieťa by nemalo byť ničím rušené, žiadna televízia ani mobily. Zamerajte sa na to, že ho to naučíte za tri dni. Urobte si na tri dni úplné voľno a dohliadajte naňho. Počas týchto dní s ním nechodte ani na ihrisko, lebo by sa mohla stať pohroma. Ak sa vaše dieťa začne hrať s inými, mohlo by sa pozabudnúť, že potrebuje ísť na nočník a katastrofa by mohla byť na svete.

3. Vyhoďte všetky plienky!

Zbavte sa všetkých, dokonca aj tých, ktoré máte poodkladané všelikde po taškách. Bude to znamenať, že ste pevne rozhodnutá, zbaviť vašu ratolesť plienok navždy!

Zdroj: maminka.cz | Foto: Instagram

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk