Nie každé bábätko dostalo do vienka zdravie. S blížiacimi sa Vianocami má každý človek chuť pomôcť niekomu v núdzi. No malo by to tak byť počas celého roka. Chlapček z príbehu, Andrej, má len 4 roky, ale usilovne mamke pomáha, aby si zarobili na jeho liečbu.

 

Má totiž leukémiu a potrebuje chemoterapiu, ktorej cena je obrovská, keďže im zdravotná poisťovňa nepreplatí nič. Andrej sa narodil na Ukrajine, ale neskôr sa s rodičmi presťahoval do Bieloruska, kde ho začali liečiť. V nemocnici sú už pol roka a mali by tam ostať pravdepodobne ešte jeden celý rok.

leukémia, snehuliak, chlapček

Prvého snehuliačika vyrobila Andrejova mama, aby skrášlila chodbu v nemocnici. Ich rodinným priateľom sa veľmi páčil a tak ich požiadali, aby aj im vyrobili rovnakého. Postupne sa objednávky množili a množili, pretože ľudia pridávali fotky snehuliakov na Facebook a o Andrejovom príbehu sa dozvedalo stále viac ľudí.

Mama so synom nelenili a snehuliakov vyrábali celé dni. Za 100 kusov dostanú približne 200 eur. Chlapčeková mama hovorí: „Za 4 dni sme mali viac ako 4000 objednávok. Najprv sme organizovali charitatívne koncerty a prosili o pomoc prostredníctvom televízie. Čiastky, ktoré chodili na účet, boli vždy veľmi skromné. My to chápeme, dnes je na svete toľko podvodníkov, že ľudia jednoducho neveria nikomu. Ale vďaka sociálnym sieťam uverili, že máme problém. Sme im za to veľmi vďační.“

snehuliaci, handmade

Pri tom veľkom množstve objednávok už nestíhajú snehuliačikov vyrábať sami dvaja. Ľudia z mesta im preto niekoľkokrát za mesiac prídu pomôcť.

Číslo účtu Andrejovej rodiny, bohužiaľ, nemáme. Preto berte tento príbeh ako motiváciu, že i v čase najväčšieho súženia sa netreba vzdávať a venujte Andrejovi modlitbu za uzdravenie.

Zdroj: electropiknik.cz | Foto: electropiknik.cz

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.