mama a dieta

Dnes sa to v kinách len tak hemží superhrdinami a superhrdinkami. Možno aj vaše deti si v zástupe všetkých tých mutantov, bohov, polobohov, alebo “len” extrémne inteligentných a šikovných ľudí, našli svojich obľúbencov. Koniec koncov majú úžasné vlastnosti a schopnosti a zachrániť svet stačia pred raňajkami hoci aj trikrát. Nečudo, že oproti nim obyčajní ľudskí hrdinovia ustupujú trochu do úzadia.

To však neznamená, že by neboli tiež “super”. A v niektorých prípadoch strčia do vačku aj tých najmocnejších superhrdinov zo sveta fantázie. Vezmite si také mamy. Čo ony stihnú do raňajok? 🙂

1. Byť silnejšia ako Hulk

V jednej ruke dieťa, v druhej nákup pre celú rodinu na pár dní, alebo kočík a šup hore schodmi! Scéna zo superhrdinského filmu? Kdeže, iba záber z bežnej panelákovej domácnosti, alebo jednej z mnohých inštitúcií, kde nikoho z projektantov nenapadlo naprojektovať výťahy. Veľké zelené monštrum známe ako Hulk, možno päsťami ako vrecia cementu, rozmláti plány nepriateľov a pritom polovicu mesta, ale nepočuli sme, žeby dokázalo vyvliecť kočík s nákupom na šieste poschodie a nestratiť pritom dieťa a s ním aj posledné zvyšky trpezlivosti. Rovnako neveríme, že by pán Hulk dokázal celý deň používať iba jednu ruku a v druhej nosil neustále sa vrtiace a poskakujúce závažie, ktorému sa ani náhodou nechce pokojne ležať v postieľke.

2. Byť rýchlejšia ako Flash

Pozor! Dieťa sa približuje k nebezpečnému predmetu (sviečke, horúcemu čaju, novej váze, oteckovmu poháriku s aperitívom) vábené kúzlom nepoznaného! Rýchlosťou vyššou než rýchlosť svetla ste pri ňom a dieťa je zachránené. A s ním i jeho šaty, nový koberec, komoda a aj tá nevkusná váza od svokry, ktorá od minulej návštevy straší na poličke. Všetci si od úľavy vydýchnu. Superhrdinka mama zasa úspešne zasiahla. Flash je možno najrýchlejšia bytosť v nám známom vesmíre, ale je až taký pohotový, ako matka, ktorej mláďa je v ohrození?

3. Pavúčí zmysel vs. Materinský zmysel

Na predchádzajúci bod priamo nadväzuje náš bod č. 3. Pavúčí muž Spiderman nech si má svoj pavúčí zmysel, ktorý ho varuje pred zásahom zlovoľného nepriateľa, mamy majú omnoho účinnejší materinský zmysel. Ten má oveľa širšie pole pôsobnosti. Nevaruje len pred nebezpečím, a funguje aj vtedy, keď je superhrdinka matka ponorená do ríše snov. Ak spávate blízko svojho dieťatka, určite ste silu tohto zmyslu spoznali na vlastnej koži. Pokojne spíte, snívate o Ryanovi Goslingovi, dieťa sa odrazu vedľa vás nepatrne pomrví, zamrnčí a vy ste v sekunde čulé a pripravené konať. Aj slávny Spiderman by ozelenel závisťou.

4. Byť inovatívnejšia ako Iron Man

Možno nie ste milionárka, filantropka, ani vynálezkyňa, ktorá by mala na konte patenty v hodnote miliárd eur. A možno nemáte ani šarm playboya Roberta Downey Juniora a nebývate v mrakodrape pomenovanom po vás. Nezúfajte! Keby bola súťaž inovatívnosti a kreativity, ocitol by sa tento renesančný človek až na druhej priečke. Za vami.
Slávny hrdina Iron Man síce zmajstruje takmer z ničoho nezastaviteľnú mašinu a z kusu plechu a špongie vyčaruje technický zázrak. Ale naša superhrdinka mama mieri ešte vyššie. Z takmer ničoho vykúzli takmer všetko. Rodinka si na dovolenke objednala čínske ryžové jedlo, ale v reštaurácií zabudli pribaliť paličky? A príbor je doma v príborníku? Nevadí! Cestou kúpime nanuky. Zjeme a ryžu pojeme paličkami od nanukov! Geniálne 😀
Poznámka: Dezert potom už vynecháme.

5. Byť zábavnejšia ako Joker

Joker nie je práve prototypom hrdinu a jeho zábavnosť hraničí skôr s kriminalitou. To je aj dôvod, prečo je tomuto znetvorenému klaunovi stále v pätách hrdinský križiak noci, Batman. Možno superhrdinka matka svojimi výčinmi “nezabaví” toľko ľudí ako neslávne známy Joker, ani sa nedostane na titulné strany novín, ani jej nevenujú dvojhodinový film, stále si môže gratulovať. Napriek tomu, že stvára často neskutočné opičky a vymýšľa úplné bláznovstvá, aby zabavila dieťa (alebo deti a niekedy aj partnera) nestráca nadhľad a najmä zdravý rozum. Čo sa o Jokerovi určite povedať nedá.

Poznámka na záver: Superhrdinka mama vie dať a prijať viac lásky ako Loveman (keby taký existoval). 🙂

Foto: pexels.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Peťa
V živote som túžila byť všeličím. Medzinárodne uznávanou spisovateľkou, tajnou agentkou a istý čas aj krotiteľkou duchov. Nerozhodná, som nakoniec vyštudovala knihovedu a sociálnu antropológiu, aby som nakoniec skončila v IT hernom biznise. Aktuálne som čerstvá matka, ktorá má veľkú radosť zo svojej malej dcérky.