Všetci dobre vieme, aké môžu byť nepríjemné prejavy choroby. Keď prepuknú u našich najmenších, robíme všetko preto, aby sa im čo najskôr uľavilo.

Prezradíme vám 5 trikov, ktoré vám pomôžu vyliečiť sa rýchlo. Veríme, že si medzi nimi nájdete také, ktoré vám poslúžia.

Eukalyptus

eukalyptový olej

Do vonnej lampy nakvapkáme cca 5 kvapiek eukalyptového oleja, ktorý krásne rozvonia miestnosť a uvoľní dýchacie cesty vášho drobca.

Cibuľový čaj

cibuľový čaj

Neznie to lákavo ale naozaj pomáha. Cibuľa je prírodné antibiotikum a pomáha pri kašli či nádche.  V 2 dcl vriacej vody vylúhujte 3 kolieska cibule asi 2 minúty, pridajte sáčok ovocného čaju a lyžičku medu. Takýto liek váš drobec neodmietne.

Cesnak

cesnak

Cesnak je tiež známy svojimi blahodarnými účinkami v boji proti chrípke a prechladnutiu. Deti však tohto štipľavého „lekára“ neobľubujú. Čo tak ale skúsiť napríklad hrianky s cesnakom?Cesnak takto nie je tepelne upravený a nestráca svoje účinky.

Vetranie

vetranie

Možno to je vec, ktorú netreba zdôrazňovať, lebo je rutinná, ale je aj dôležitá najmä v chorobe.

Je dôležité vetrať miestnosti, v ktorých sa chorý najčastejšie zdržiava aj ráno izbičku, kde dieťa spalo, samozrejme vtedy, keď tam dieťa nie je. „Nech bacily ujdú oknom.“

Lieky

lieky

Pozor na správny výber liekov na kašeľ. Kašeľ sa v priebehu choroby mení a takisto aj lieky na kašeľ sú rôznorodé na rôzne druhy kašľa.

Pri vykašliavaní, teda pri vlhkom produktívnom kašli, používame lieky druhu :expektoranciá alebo mukolytiká, ktoré umožnia hlienom dostať sa z pľúc.

Pri suchom, dráždivom, dusivom kašli siahneme zas po antitusikách, ktoré kašeľ zastavia.

A čo sa stane, keď podáme nesprávny druh lieku? Ak pri dráždivom, suchom kašli podáme liek na vykašliavanie, vyvoláme tým častejší a ešte dusivejší kašeľ. Ak však pri vykašliavaní podáme lieky na zastavenie kašľa, zabránime tým pľúcam, aby sa očistili od hlienov, v ktorých sa množia baktérie.

Pevne dúfame, že aj pomocou týchto tipov zvládnete aj toho najhoršie vyzerajúceho „strašiaka“ s úplnou ľahkosťou a hlavne s pokojom.

Foto: www.pixabay.com