Deti sú úžasné stvorenia, zvlášť tie vlastné, ale isté veci si v ich prítomnosti jednoducho neužijete. Ak patríte medzi tie šťastné mamičky, ktoré majú starú mamu a pošlú k nej deti na prázdniny, môžete si užívať týchto 7 výhod:

 

1. Môžete sa prebudiť bez toho, aby ste museli hneď vstať

Vaše deti obyčajne priam striehnu, kedy sa ráno pohnete alebo otvoríte aspoň jedno oko, aby vás mohli zahrnúť požiadavkami.  „Chcem ísť k tebe, poď ma obliecť, som hladná, sestra ma bije, kedy pôjdeme von?“ Ale keď sú na prázdninách, môžete pootvoriť oči, vychutnať si prvé slnečné lúče a následne oči opäť zavrieť a ďalej snívať. A znovu ich otvoríte a znovu zatvoríte. Privilégium vytiahnuť vás z postele má jedine váš hladný žalúdok.

2. Môžete sedieť na záchode bez toho, aby ste to museli niekomu zdôvodniť

Vaše deti vás sledujú na každom kroku a nemajú rady, ak sa im vzdialite z dohľadu. Čas strávený na toalete nie je výnimkou. Presne v momente, keď potrebujete byť sama, oni sa potrebujú pýtať: „Kde si? Čo tam robíš? Môžem byť s tebou? Nemôžeš mať aspoň otvorené dvere? Môžem ti podať papier? Cikáš alebo kakáš?“ Keď ste doma sama, môžete si zatvoriť dvere a jediné zvuky, ktoré budete počúvať, budú „zvuky prírody“.

3. Počas kúpania nemusíte kričať „Zavri dvere!“

Presne v momente, kedy si napustíte vaňu a položíte sa do teplej vody, sa obyčajne rozletia dvere a vaše dieťa zakričí: „Mamííí, rozlialo sa mi kakao“. Ak sú u babky, vychutnáte si vaňu aj s bohatou penou a príjemnou hudbou, do ktorej si bez rušenia spievate. A dvere ostanú zatvorené.

4. Raňajky, obed ani večera nie sú spojené s upratovaním

Pri raňajkách s deťmi nehrá dôležitú rolu otázka, či niečo spadne na zem, ale koľko toho napadá. Takže, keď majú všetci plné brušká, je potrebné vytiahnuť vysávač skôr, ako sa omrvinky roznesú na ponožkách po celom byte. Keď stolujete sama, môžete si pokojne požuť každé sústo 20-krát a po odnesení taniera máte upratané.

5. Môžete si zanadávať pri šoférovaní

Ak máte auto plné detí a ten arogantný chlap vás pri predbiehaní ohrozí, máte na jazyku samé vyberané slová, ktorými by ste ho počastovali. Žiaľ, pred deťmi sa musíte kontrolovať, preto nanajvýš podotknete, že toto bola naozaj nebezpečná situácia. Ak si vybehnete na výpredaje sama, môžete si okrem ostrejšej jazdy, dovoliť dať zo seba von všetky nadávky, ktoré sa vo vašom hrdle za posledných 5 rokov nahromadili.

6.  V aute nemusíte počúvať detské pesničky ani hovorené rozprávky

Spravíte veľa, aby sa deti v aute nenudili, spievate s nimi obľúbené pesničky, hráte slovné hry, počítate červené autá alebo kamióny. Ale teraz si môžete v rádiu pustiť naozaj čo len chcete! A nahlas! A spievate si vlastné pesničky. Alebo si vychutnáte ticho. A nestojíte pri každej zákrute, aby ste dali dieťa vycikať.

7. Deň patrí vám

Točí sa celý váš deň okolo detských potrieb? Navariť, oprať, zahrať puzzle, upratať, prebaliť, nakŕmiť a opäť upratať a opäť navariť? Keď nie sú doma, upracete si a ona tá domácnosť zostane uprataná. Varíte len keď máte chuť, pozeráte v telke, čo sa vám páči, sprchujete iba sama seba.

A po týždni sa vám tento bezstarostný život zunuje, deti vám začnú chýbať a vy sa dokonca tešíte, ako vás ráno prídu zobudiť, ako krásne sa napapajú, ako pôjdete celá rodina na výlet a budete si spievať a stískať sa a vychutnávať si prítomnosť jeden druhého.

Zdroj: eltern.de | Foto: pixabay.com/sk

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk