Veď to poznáte! Popri starostlivosti o deti, domácnosť a rodinu, mamičky nemajú čas sledovať módu a starať sa navyše aj o svoj šatník. Častokrát pri obliekaní na prechádzku s deťmi hodíme na seba niečo jednoduché, čo je poruke a v čom sa cítime pohodlne. Preto vám prinášame 9 jednoduchých trikov a rád, ako vyzerať mlado a nepridávať si oblečením roky navyše bez toho, aby ste museli meniť svoj šatník.

 

#1 Zahaľovanie krku

Ak chcete vyzerať mladšie, nezahaľujte si krk. Roláky vymeňte za topy s decentným výstrihom.

#2 Dlhé sukne

Tak ako minisukne nie sú veľmi vhodné, ani dlhé sukne po zem nie sú práve najšťastnejšou voľbou. Ak chcete vyzerať mlado a sviežo, zvoľte ich dĺžku tesne pod kolená.

#3 Hrubé svetre

Hoci ich máme všetky rady a výborne s nimi dokážeme zakryť všetky nedostatky, ich zápornou stránkou je, že pridávajú roky (aj kilá) navyše :). Preto ich radšej nechávajte doma v skrini alebo sa s nimi zohrejte doma pri večernom sledovaní obľúbeného seriálu.

#4 Vrstvy šatiek okolo krku

Pokiaľ nie je vonku skutočne veterno, nenoste zbytočne okolo krku omotané šatky a šály. Takýto módny dolplnok dokáže spoľahlivo pridať roky navyše.

#5 Príliš veľa tmavých farieb

Čierna farba je síce vždy v móde, ale príliš veľa tmavej nás robí staršími, ako v skutočnosti sme. Svetlé farby naopak dokážu efektívne rozšiariť výraz celej osobnosti.

#6 Výrazný make-up

Tmavé očné tiene spôsobujú, že vaše oči vyzerajú unavene a výrazné farby rúžu zase upozorňujú na vrásky okolo vašich úst. Naopak, neutrálne a jemné odtiene pôsobia prirodzene a mlado ;).

#7 Príliš veľké oblečenie

Vždy noste veľkosť oblečenia, ktorú potrebujete. Príliš veľké oblečenie pôsobí staro a neforemne.

#8 Kvetinové vzory

Kvetinové vzory na blúzkach a šatách pôsobia takpovediac “retro” štýlom. Namiesto nich zvoľte radšej svetlé pastelové farby, s ktorými budete vyzerať určite mladšie.

#9 Pozor na výber okuliarov

Okuliare sú pre mnohých nevyhnutným spoločníkom, ale aj zaujímavým módnym doplnkom. Pri ich výbere dbajte na to, aby vám zbytočne nepridávali roky navyše a nechajte si poradiť od skúseného predajcu.

Foto: brightside.me

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.