Určite to poznáte aj vy. Keď si tvrdohlavé dieťa niečo vymyslí, len veľmi ťažko ho presvedčíte. Rovnakú vlastnosť má aj 9-ročný chlapec z Hollesley vo Veľkej Británii. Rozhodol sa, že si 18 mesiacov nebude strihať vlasy. Jeho dôvod prekvapil aj rodičov.

9-ročný Kit si vzal do hlavy, že si 18 mesiacov nedá ostrihať vlasy. Jeho dôvod nikto nepoznal a tak musel strpieť aj narážky rovesníkov, ktorí si z neho robili srandu, že vyzerá ako dievča. Dokonca si ho so slečnou pomýlili aj zástupcovia z modelingovej agentúry, ktorí hľadali nové tváre pre módnu značku oblečenia pre dievčatá.

Bolo na dennom poriadku, že si dlhovlasého chlapca okoloidúci plietli s dievčaťom a mama Ellen priznala, že neskôr ich už ani neopravovali, že Kit je chlapec. 8. novembra si sadol do kaderníckeho kresla a svojich vlasov, ktoré merali 25 centimetrov, sa vzdal. Až v tento deň sa mame priznal, prečo sa celú dobu odmietal dať ostrihať.

Jeho čin dojal množstvo ľudí. 9-ročný chlapec dobrovoľne znášal narážky spolužiakov, pretože chcel svoje vlasy darovať deťom, ktoré kvôli chemoterapii prišli o svoje vlásky. Spočiatku sa chcel podobať na Curta Cobaina, keď si však prečítal článok o chorom dievčati, ktoré prišlo po chemoterapii o vlasy. Rozhodol sa jej darovať svoje. Svojim dobročinným skutkom si získal obdiv mnohých ľudí.

Zdroj/Foto: tvnoviny.sk, Facebook /Ellen Widdup