Prípadov, kedy na aroganciu zdravotného personálu doplácajú tí najmenší, v poslednom čase pribúda. Ako zo zlého sna pôsobí aj dávnejší prípad z Pardubíc u našich českých susedov. 10-ročný Adamko po bežnom operačnom zákroku skončil v kóme a pritom stačilo naozaj málo – väčší záujem zo strany lekárky.

 

Adamko absolvoval bežný zákrok – výber krčných mandlí. Na štvrtú noc ale začal silno krvácať a tak lekárka na detskom oddelení rozhodla, že ho presunú na detské ORL. Ambulancia bola v rovnakej budove. Krvácajúci chlapec musel ísť v sprievode personálu a matky pešo.

Keď prišli k ordinácii ORL, zistili, že je zamknutá. Evidentne nemali tušenie, že v noci tam nikto nie je a personál nemal ani číslo na lekára, ktorý tam mal službu. To najhoršie ešte len prišlo. Ako ukazujú záznamy z bezpečnostnej kamery, zatiaľ čo krvácajúci Adamko čaká na chodbe, lekárka odchádza a sestra netuší, čo má robiť.

Ubehlo dlhých 13 minút od začiatku krvácania, keď sa konečne podarilo zohnať lekára. Chlapec už chrčal a bol v bezvedomí. Lekár začal so 40-minútovou resuscitáciou, podarilo sa síce Adamka oživiť, no už bolo neskoro. Jeho mozog sa z dôvodu nedostatku kyslíka poškodil a chlapec zostal v kóme.

Rodina za pomoci právnika podala na nemocnicu žalobu a prípadom sa už zaoberá polícia. Otca malého Adamka najviac zaráža postoj nemocnice. Chlapec prišiel ako zdravý chlapec na bežný zákrok a odišiel neschopný pohybu a komunikácie. Rodičia sa tešia z každého jedného úsmevu, ktorý sa mu podarí na tváričke vylúdiť.

Tu si môžete pozrieť zábery z bezpečnostnej kamery, na ktorej vidieť odchádzajúcu doktorku, silno krvácajúceho Adamka a bezradnú zdravotnú sestru.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook/Pomáhame Adamkovi, cas.sk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.