Vážme si každý jeden deň prežitý s našimi najbližšími. Nevieme totiž, ktorý z nich môže byť posledný. Tak by mohlo znieť motto tohto dojemného príbehu. Podelila sa oň so svetom prostredníctvom facebooku Joyce Rhinehart. Keď zobrala svojho vnúčika na zmrzlinu, netušila, aký silný moment zažije.

 

Joyce z amerického štátu Ohio v lete zobrala milovaného vnuka na zmrzlinu a zaujala ju rodinka, ktorá sedela neďaleko a spokojne lízala zmrzlinu. Otec, matka a dve deti si vychutnávali prítomný okamih a bolo vidieť, že si ho užívajú. Joyce dostala nutkanie, odfotiť si na pamiatku túto krásnu rodinku.

Spýtala sa ich preto, či im môže na pamiatku spraviť snímku. Súhlasili a fotku hneď poslala otcovi rodiny. Po nejakom čase od neho dostala zdrvujúcu správu, v ktorej hovorí tieto slová:

“Vážená pani. Vyfotili ste nás 8. júna. Moja žena včera zomrela a toto je naša posledná spoločná fotka. Prosím, prijmite moju najhlbšiu vďaku za vašu láskavosť. Znamená to pre mňa veľa. Ďakujem vám zo srdca.”

Joyce netušila, že matka rodiny bola v čase, kedy sedeli spokojne so zmrzlinou na lavičke, už vážne chorá. Všetkým odkazuje, aby nepodceňovali žiadnu náhodnú láskavosť, pretože nikdy nevieme, ako veľmi môžeme, hoci na pohľad jednoduchým skutkom, veľmi niekomu pomôcť!

Joyce Rhinehart

Rodinka na lavičke

Zdroj: facebook.com, cas.sk | foto: facebook.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.