Dnes je už na obľúbenej sociálnej sieti zaregistrovaný takmer každý. A to vrátane maloletých deti, ktoré o sebe zverejňujú množstvo informácií. To by sa malo v blízkej budúcnosti zmeniť.

 

Už od mája 2018 by podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady EÚ prevádzkovatelia sociálnych sietí v Európskej Únií mali zabezpečiť, aby bol pri registrácii detí nutný súhlas rodiča. Jednotlivé členské štáty si môžu samé zvoliť vekovú hranicu, odkedy už nebude potrebný súhlas rodiča. Malo by to byť v rozpätí od 13 do 16 rokov.

Naše ministerstvo spravodlivosti navrhuje hranicu 16 rokov a to mnohé inštitúcie označili ako bránenie mladým v prístupe k informáciám. Ministerstvo si však myslí, že takto budú rodičia viac informovaní o tom, čo robí ich dieťa na internete.

Táto zmena je zahrnutá v novom zákone na ochranu osobných údajov, ktorý predložil Úrad na ochranu osobných údajov a je v súčasnosti v prvom čítaní v parlamente. Zmena by sa mala týkať aj online obchodov, keďže aj tie si pýtajú súhlas na spracovanie osobných údajov.

Zdroj: sme.sk | Foto: dephositphotos.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.