Máte milujúceho manžela, ktorému veľmi záleží na svojej rodine, no pracovné povinnosti ho úplne pohlcujú. Nečudo. Zabezpečiť rodinu si často vyžaduje oveľa viac ako 8 hodín denne v práci. A tak sa potom stáva, že deti vidia svojich otcov iba cez víkendy. V takom prípade je dôležitá najmä kvalita času stráveného s deťmi. Ako im teda majú svoju neprítomnosť vynahradiť?

 

 

Rozprávať deťom o svojej práci

Napríklad pred odchodom na služobnú cestu nech im tatinko vysvetlí jej dôvod, pripadne opíše prácu, ktorú tam budete robiť. Ak bude jeho rozprávanie pútavé a dokreslené trochou humoru, získajú pozornosť, podporu a pochopenie deti, ktoré sa lepšie vyrovnajú s otcovou neprítomnosťou.

Získať podporu mamičky /manželky/

Pre deti je veľmi dôležitý postoj mamičky, ktorá s nimi ostáva doma. Ak sa budete pred nimi neustále sťažovať na tatovu neprítomnosť, budú váš postoj opakovať a súčasne otca prísnejšie posudzovať. Preto je dôležíté udržiavať dobré manželské vzťahy.

Zavolať rodine, keď nie je doma

K dispozícii je telefón, mail, Skype… Výhovorka tu už neobstojí. Aj krátky odkaz napovie, ako oteckovi všetci chýbajú a sú pre neho dôležití.

Po návrate sa venovať rodine

Nepúšťať sa hneď do ďalšej práce! Snažiť sa na ňu nachvíľu zabudnúť. Tešiť sa so svojou rodinou. Odmenou bude rodinná pohoda.

Zorganizovať niečo neobvyklé

Môže to byť spoločný výlet, návšteva zaujímavej výstavy či pamiatky, alebo stráviť čas s deťmi športovaním. Možnosti je naozaj veľa a inšpirácie nájdete aj na internete. Takéto zážitky sa im vryjú do pamäti a navyše chvíle strávené spoločne upevnia aj rodinne vzťahy.

rybárčenie

Doma nech sa tatinko venuje každému členovi osobitne

Je dôležité tráviť čas spoločne, no nech sa tatinko skúsi venovať aj každému dieťaťu osobitne. S každým z nich môže zájsť na prechádzku alebo si len tak posedieť niekde na zmrzline. Zaujímať sa o to čo zažili, čo sa naučili nové a čo ich trápi. Pozorne ich počúvať, pripadne im dať užitočné rady ak majú napríklad nezhody s kamarátmi. Budú vedieť, že ich ľúbi, že mu na nich záleží a získa tak navyše aj tému na budúce rozhovory.

otec s dcérou

Zdroj foto: http://pixabay.com/

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.