žena v klobúku

Týždeň módy v talianskom Miláne pre sezónu jeseň/zima  2016, ktorý sa konal tradične začiatkom roka, predznačil, v čom budú dámy neodolateľné v období, ktoré práve nastalo. Gucci predstavil brokátové materiály a lesk na modeloch, ktoré navrhol Alessandro Michele. Bottega Veneta upútal pozornosť nositeľnými a veľmi ženskými odevmi. A nemožno nespomenúť skvosty, ktorými ohúril Roberto Cavalli.

 

Nemáte čo na seba do chladivého počasia?

Po letných farebných a ľahkých kúskoch nastal čas siahnuť po niečom hrejivejšom. Hitom tejto sezóny sú športové pletené svetre, ktoré sa určite niekde v skrini nájdu, kombinované s dlhou elegantnou sukňou z lesklého materiálu. Vytvoríte tak úžasný kontrast a určite sa stanete neprehliadnuteľnou.

Vzor kvetín z leta zostáva naďalej

Výrazný motív kvetov nielen na vzoroch materiálov, ale aj ako doplnok vo vlasoch, klobúkoch či ako ozdoba fazón kabátov a sák zostáva “in” aj naďalej. Skrátka kvetov si môžete užívať aj počas zimy a to v pekných kvetovaných šatách alebo krátkej kvetovanej bundičke, ktorú skombinujete sukňou áčkového alebo aj tubového strihu.

Husárske motívy sú in

Kabáty a saká inšpirované husárskymi motívmi, doplnené zlatými, alebo striebornými detailmi a bohatými výšivkami zaujmú určite svojou originalitou a dokonca neraz zvýraznia aj ženskosť postavy.

Vlnené šály alebo hodvábne šatky?

Top materiál tejto jesene je určite vlna, ale dokonale zjemní celý outfit aj úzka hodvábna šatka uviazaná tesne okolo krku. Šatky a strapce vám dokážu podčiarknuť vašu osobitosť. Eleganciu dodá vášmu looku šatka okolo vašej šije a trocha rebélie zasa previazaná okolo pása na šatách, košeli či blúzke. 🙂

Veľa šťastia pri vytváraní nových módnych outfitov. Nezabudnite, že kontrastom a farebnosti sa medze nekladú. Pre menej odvážne však naďalej pretrváva, že ak siahnete po kúskoch bielej, čiernej či šedej farby, určite nič nepokazíte.

zdroj: Reuters, Stefano Rellandini, foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.