Mnohí z nás riešia typický problém, ako prinútiť deti jesť ovocie. Vieme, že je potrebné pre každého z nás, ale doba je taká, že uprednostňujeme rôzne multivitamínové doplnky ako klasickú desiatu jablko a banán. Vyhovárame sa, že ovocie je nekvalitné a chemicky ošetrované, len preto aby sme si ho nemuseli dať.

Veľmi dobrým riešením sú nápoje smoothie. Nie sú náročné na prípravu a spotrebujete všetko ovocie, ktoré doma máte a inak by ste ho vyhodili. Môžete použiť aj prezretý banán, bodkované, nevzhľadné jablko, scvrknutý pomaranč alebo mandarínku. Pokiaľ máte doma kyselé exotické ovocie, stačí pridať len lyžicu medu a pre lepšie mixovanie pohár džúsu, mlieka alebo jogurt. Nie každý má na drahý smoothie mixér, ale nám sa osvedčil aj bežný, ktorý sa nájde skoro v každej rodine.

Nevzhľadné ovocie by už určite bolo zbytočne vyhodené a takto si z neho ešte pripravíte tento chutný, zdravý nápoj. Je obrovské množstvo receptov, no každý si nájde svoj obľúbený. Pokiaľ si na tento nápoj zvyknete aj spolu s vašimi deťmi, môžete vyskúšať aj zeleninovú variantu smoothie.

Buď použijete len zeleninu, alebo ju pridáte k ovociu. Zeleninu plnú rôznych vitamínov ako mrkvu, červenú repu, špenát, uhorku alebo stopkový zeler. Dnes sú na trhu dostupné aj poháre na smoothie, vďaka čomu si môžete zobrať nápoj so sebou, poprípade dať deťom do školy ako desiatu.

Po každodennom pohári smoothie budete mať dávku vitamínov na celý deň a čo viac, dobrý pocit, že sme niečo zdravé urobili pre naše telo.

Foto: Pixabay