Sú všade, kde sa pozriete a znepríjemňujú vám život. Strach z uštipnutia trápi nielen alergikov, veľký strach majú aj rodičia, ktorí sa boja o svoje ratolesti. Tie totiž behajú všade, kde sa len dá, zmrzlinu lížu hlavne nosom a aj napriek upozorneniam so zdvihnutým ukazovákom, na osy často zabúdajú. A rodičia iba tŕpnu pri pohľade na ne. Veď stačí iba malá nepozornosť a hneď môže byť nešťastie na svete. Ako tomu zabrániť a odpudiť tento dotieravý hmyz?

 

Stačí si pripraviť jednoduchý a lacný olej, ktorého vôňu osy priam nenávidia.

Budete potrebovať:

Asi 50 klinčekov a 10 lyžíc oleja (najlepšie rastlinného).

Postup:

Klinčeky s olejom priveďte do varu, odstavte a nechajte vychladnúť. Potom všetko zlejte do uzatvárateľnej nádoby (najlepšie sklenenej) a nechajte lúhovať minimálne jeden deň. Môžete klinčeky v oleji nechať aj naďalej alebo ich pokojne vyberte. A je to hotové.

Deti počas slnečných dní nosia šiltovky alebo klobúčiky, stačí ak zoberiete nejakú staršiu a tmavšiu čiapku a potriete ju trochu týmto olejom. Namažte deti aj za uškami. Ak máte dieťatko v kočíku, môžete jemne potrieť nejakú mašľu či hračku a následne ju na kočík pripevniť z vonkajšej strany. Dospelým odporúčame aplikovať olej za ušami a na zápästiach. Klinček navyše odpudzuje aj komáre, takže sa vám tento olej hodí aj niekde v prírode.

 

Zdroj: tojenapad.dobrenoviny.sk | Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.