Keď sa staneme rodičmi, omnoho viac sa nás dotýkajú aj smutné osudy cudzích detí. Obzvlášť vtedy, keď smrť dieťatka je úplne zbytočná ako napríklad v prípade zábavného zápasenia otca so synom z americkej Indiany. Takéto tragédie sa, žiaľ, dejú aj omnoho bližšie. Českom a Slovenskom otriasla smutná správa. Len mesačné bábätko vypadlo z okna!

Ako je vôbec niečo také možné? Len štyri týždne malo možnosť žiť dieťa v jednej z obcí na Brněnsku v susednom Česku. V nedeľu spadlo z okna prvého poschodia bytu. Keď prišli záchranári, dieťa vraj ešte žilo. Previezli ho do detskej nemocnice v Brne a aj napriek úsiliu lekárov sa ho nepodarilo zachrániť.

Podľa českých médií malo dôjsť pred tragédiou k hádke partnerov. Matka dieťaťa mala vraj kvôli partnerovi opustiť manžela, s ktorým mala aj ďalšie deti. No s partnerom sa často údajne hádali. Po páde dieťaťa sa mal vraj pokúsiť o útek, podľa informácií ho mali chytiť na Třebíčsku.

Prípadom sa zaoberá polícia a vyšetruje ho ako podozrenie z usmrtenia z nedbanlivosti. Zisťujú okolnosti celého prípadu. Bohužiaľ, šancu na život to nevinnému dieťatku nevráti.

Zdroj: blesk.cz | Foto: pixabay.com