spiace dievčatko

Poznáte to. Univerzálny recept pre každé dieťa neexistuje. Tak ako je každé dieťa výnimočné a jedinečné, tak pre každé z neho platí aj iný spôsob zaspávania. Keď je drobček ešte len novorodeniatko, spí takmer stále. Ako však rastie, so zaspávaním to už také ružové nie je. Ak náhodou nepatríte k tým zopár vyvoleným, ktorých dieťa je sedmospáč.:-)

Každá mamička je nielen najdôležitejšou osobou v živote dieťaťa, ale aj superženou, ktorá vynájde ten správny spôsob uspávania, ktorý na jej potomka platí. Sto detí – sto spôsobov. Veď posúďte sami, ako si poradili niektoré z vás, milé mamičky.

Pomocník s názvom fitlopta

Mama Katarína uspáva svoju 7-mesačnú Dorotku na fitlopte. “Do pol roka nebol u nás so spaním žiaden problém. No potom akoby uťalo a každé uloženie do postieľky sa rovnalo plaču a zlosti. Raz zo zúfalstva som si s ňou sadla na fitloptu a pomaly sme sa začali na nej húpať. Do desiatich minút spala, ” ozrejmuje Katka.

Nosenie v nosiči alebo v šatke

Ďalším spôsobom ako cez deň uspať drobca, môže byť nosenie v nosiči alebo v šatke. Na tento spôsob uspávania nedá dopustiť Janka. “Keďže mám doma aj ďalšie deti okrem najmenšieho Jakuba, nemám čas na dlhé uspávanie. Keď dám malého do nosiča, môžem si niečo porobiť a zároveň mi pri tom zaspí.”

Niet nad vozenie v kočíku

Mamička Ivana má doma dcérku Karolínku, ktorá má jeden rok a odjakživa sa rada vozievala v kočáriku. “Keď bola maličká, spávala najmä počas prechádzok. Teraz spáva už len raz za deň, ale stále nám pomáha vozenie v kočári. Povozím ju štvrťhodinku po našej veľkej obývačke a keď zaspí, odparkujem ju do spálne a tam spí aj dve hodiny, ” hovorí Ivana.

Zaspávanie pri dojčení

“Ja uspávam od narodenia svoju Mišku pri kojení. Zaberalo to na ňu keď mala pár týždňov, ale aj teraz, keď má skoro dva roky. Spolu si ľahneme do postele a do dvadsiatich minút zaspí. A spí vyše hodiny, ” ponúka ďalší spôsob popoludňajšieho uspávania Viola.

Spanie v detskej postieľke

Daniela má doma ukážkové “spacie” dieťa. “Môj Filipko veľmi rád spí a dokonca sám sa na popoludňajší spánok aj vypýta. Niekedy aj v čace, keď by ešte nemusel. Spi vo svojej postieľke. Poprajem mu sladké sny, dám mu pusu a do piatich minút spí.”
A ako to vyzerá u vás? Máte aj vy nejaký špeciálny spôsob, ako uspať vášho miláčika? 🙂 Ak áno, podeľte sa s ním s nami a možno inšpirujete ostatné mamičky.

foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.