Ako niečo také vzniká a zároveň zaniká? Keď sa nad tým zamyslíte, tak vlastne prežitie takéhoto vzťahu je zrejme príprava na reálny vzťah, do ktorého v tomto ne-vzťahu ešte len dozrievate. Dalo by sa to prirovnať k štádiu zeleného jablka. Ne-vzťah je stav plodu, teda vás, keď ste ešte zelené. Počas dozrievania vás v tomto prípravnom štádiu “ošmahne“ slniečko z jednej strany, potom trochu z druhej a šup, hneď sa začínate červenať. 🙂

Takýto ne-vzťah vzniká väčšinou v štádiu, keď vám je všetko jedno. Môže to byť len krátky okamih alebo dlhotrvajúca nálada, v ktorej sa nachádzate. Podľa toho si do svojho života pritiahnete aj správneho muža na tento bezvzťahový zážitok. Nie, nejde o vzťah na jednu noc. Toto je niečo celkom iné. Ide o viac nocí. 😀 Tohto muža ste si vybrali samy. Vaša časť nevedomia si ho pritiahla a vy si zrejme začínate myslieť, že on by mohol byť ten pravý.

Ne-vzťah sa stáva priestorom na doučovanie v láske

Ako ale rozoznáte, že to tak nie je? Tento muž je totiž človekom, o ktorého ste pred tým pravdepodobne nikdy nemali záujem a v podstate ste jeho existenciu stihli zaznamenať len okrajovo. Kto napríklad? Známy z ulice, sused, kamarát a podobne. Jednoducho niekto, koho ste párkrát zazreli a až do súdneho dňa to vo vás ešte neiskrilo. Až prišiel čas, keď sa vám prihovoril vo vašom štádiu “mám na háku, je mi jedno čo je s celým svetom“. Zrazu cítite, že vo vás vybuchuje ohňostroj a farba vašej tváre sa mení z krásne bledej na paprikovú. Je možná aj dočasná amnézia vlastnej existencie. Ak si od vás vypýta číslo, veľmi rada mu ho poskytnete a nezabudnete podotknúť, že to nerobíte často. Skrátka ste do neho paf a on naozaj zavolá.Stretnete sa a obdivujete na ňom jeho “inakosť“. Čudujete sa sebe samej, ako to, že ste si ho pred tým vôbec nevšimli? Veď je “dokonalý“. Nuž potom vás zavolá k sebe domov a zrazu sa do jedného týždňa od neho dozviete všetko o jeho živote. Prebehla prvá pusa, prvá spoločná noc a prvé nedorozumenia. Čas plynie a vy poznáte jeho časový harmonogram naspamäť. Chodíte všade s ním a keďže je obľúbený, má okolo seba stále nejakých kamarátov. V podstate ste ešte spolu neboli dlhšie sami len vy dvaja.

Len ten, kto miluje seba, dokáže byť milovaný

Ak začnete robiť veci podľa svojho, začne mu to prekážať. A vy vnímate, že sa vás snaží premeniť na akúsi kópiu seba samého v ženskom prevedení. Zrazu neviete, kto ste. Hoci on bol spúšťačom toho, že ste sa začali hľadať. Jediné, čo vám v tom bráni, ste však boli vždy iba vy a nastavenie vašej mysle. Vnímate, že predtým vám povedal, ako si dá pivko len raz do mesiaca a práve, keď sa na neho pozeráte, vidíte že otvára chladničku a tesne pred spaním si leje dúšok do hrdla na dobrú noc. Otvorí sa vo vás i to posledné zavreté oko, ktoré ste sa snažili “priklincovať“. Zrazu prestanete vnímať božskosť, ktorou si vás na začiatku pripútal. Jeho priority sú však nastavené tak, že vy kraľujete na posledných priečkach.

On to ale nevidí, pretože vás mal naučiť zdvihnúť kotvu z prístavu a uvedomiť si hodnotu vlastnej osobnosti. S prístupom “je mi všetko jedno“ ste si k sebe pritiahli vzťah, ktorý vám v mnohom otvoril oči, no hoci tento muž pred vami tvrdil, že je vaším mužom alebo priateľom, vy ste ho k sebe nikdy nedokázali prijať. Prečo? Zo strachov, ktoré vás tento ne-vzťah naučil prekonávať. To bolo jeho úlohou a poďakujte mu za to. Teraz sa už červenáte a ten pravý si vás ľahko nájde, pretože vám na sebe záleží. Učíte sa a postupujete krôčik za krôčikom svojimi činmi k tomu, aby ste sa zamilovala do seba. Len človek, čo miluje seba, dokáže byť milovaný láskou, ktorá chce byť nájdená a zdieľaná.

Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Petra O.
Rovnováha, to je to, čo v živote hľadám, nachádzam i strácam a práve preto je všetko v poriadku. Prečo? Pretože jej hľadanie ma udržiava v strehu, jej nachádzanie mi ukazuje smer a jej strácanie vo mne prebúdza neistotu, ktorá ma učí ako žiť život v pokore.