Rodičia buďte v tomto období veľmi obozretní, slovenská polícia zaznamenala niekoľko prípadov, kedy cudzí ľudia lákajú deti do podozrivej tmavej dodávky bez evidenčnej značky. Najviac hlásení týchto prípadov sa odohralo v tomto okrese!

 

V posledných dňoch má polícia dočinenia zatiaľ s neznámymi páchateľmi, najviac prípadov v okrese Dunajská Streda. V obci Horná Potôň sa objavila tmavá dodávka, ktorá láka deti dovnútra a unáša ich. Doteraz boli deti rozumné a do cudzieho vozidla nenastúpili.

Vo Veľkom Mederi bol nahlásený ďalší prípad. Len jedenásťročný chlapec sa zdôveril rodičom s tým, že ho sledovala tmavá dodávka asi 500 metrov v čase, keď si bol zajazdiť na bicykli. Policajní kriminalisti všetky získané informácie preverujú a spolupracujú aj s vedením školy Horná Potôň, kde sa dohodli na viacerých bezpečnostných opatreniach. Tiež poskytli informácie školám v okrese Dunajská Streda a Galanta.

Polícia apeluje na rodičov, aby upozornili svoje deti na túto situáciu a vysvetlili im, že nemôžu nasadať do cudzieho auta. Najlepšie by bolo, ak by sa deti pohybovali v sprievode rodičov alebo v skupine. Polícia tiež žiada rodičov alebo aj deti, nech zavolajú na číslo 158, ak sa dozvedia o nejakej podobnej ponuke.

Zdroj: www1.pluska.sk | Foto: Facebook / YouTube

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk