Mnoho ľudí už presvedčili účinky alternatívnej medicíny. Mnohých za prírodným liečiteľom dostala až neúspešná liečba u svojho praktického lekára, ba dokonca odborníka. Ak aj vás zaujíma, ako si pomôcť alternatívne a o čo vlastne ide v prípade telových sviečok, nech sa páči.

Ušné a telové sviečky sa vyrábajú ručne z bavlneného plátna, včelieho vosku, kurkumi a olejov z liečivých bylín.

Liečba funguje na princípe komínového efektu, na základe ktorého vzniká podtlak na pokožke alebo v uchu a ten zabezpečuje sací efekt, ktorý vyťahuje z tela škodlivé látky, zápaly či hnis a bolesť.

Nielen pre dospelých ale aj pre deti

Sviečky môžeme použiť tak ako u dospelých, aj u detí. Dieťaťu najprv vysvetlíme princíp činnosti sviečky. Pokiaľ ide napríklad o ušnú sviečku, veľmi účinné je dať dieťaťu do ruky zrkadlo, aby videlo celý priebeh liečby a tiež je vhodná aj rozprávka tipu: Predstav si, že v tvojom ušku tancujú bacily a tie ti spôsobujú bolesť. My zavoláme liečivú vílu, ktorá svojou zázračnou paličkou bolesť zlikviduje. A teplo, ktoré prúdi zo sviečky po nich vyupratuje.

Tu si môžete pozrieť inštruktážne video ako postupovať pri sviečkovaní:

Žiadne tajuplné čary-máry, len skutočná úľava

Vedľajšie účinky sviečok nie sú doposiaľ známe, zatiaľ čo farmaceutická liečba má nežiadúcich účinkov mnoho. V žiadnom prípade však liečba sviečkou nenahradí odborné poradenstvo a hlavnú liečbu, ale môže výrazne pri liečbe pomôcť. Sviečky sa využívajú pri liečbe bolesti, nachladnutí, zápaloch, horúčke, pre lepšie hojenie po operačných rán… .

Nasledujúce inštruktážne video vám ukáže ako sa sviečkuje v praxi:

Aký je váš názor na takúto liečbu?

Zdroj: tadesviecka.sk, YouTube.com| Foto: pixabay.com