Slovenská polícia na svojej facebookovej stránke informovala o obzvlášť závažnom skutku týrania dieťaťa zo strany rodičov. O krutých zverstvách spáchaných na nevinných deťoch v zahraničí, čítame pomerne často. O to smutnejší je fakt, že tento prípad sa odohral v Banskobystrickom kraji. Zronené dievča sa dokonca pokúsilo o samovraždu.

 

Dievča bolo zo strany rodičov dlhodobo fyzicky a psychicky týrané. Ako uviedla polícia, maloletá musela v čase, kedy už deti majú dávno spať, vykonávať ťažké domáce práce. Nemohla chodiť von a stretávať sa s kamarátmi. Rodičia jej dokonca upierali jedlo a na raňajky mala pohár vody.

Za trest bola mesiac v škole bez obedov a zostalo jej len pozerať sa na spolužiakov ako jedia. Kopance a vulgarizmy boli bežnou súčasťou jej života a doma ju dokonca zamykali. Počas choroby si muselo dievča poradiť svojpomocne alebo ísť do školy v chorobe.

Polícia z Banskobystrického kraja zároveň vyzýva občanov, aby neváhali a v prípade podozrenia z týrania dieťaťa vo svojom okolí kontaktovali políciu alebo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.

Zdroj: Facebook /Polícia SR – Banskobystrický kraj | Foto: depositphotos.com