Dieťa Beštiálny čin: Dieťa po pôrode pohodili do kanálu medzi mravce! Akoby zázrakom...

Beštiálny čin: Dieťa po pôrode pohodili do kanálu medzi mravce! Akoby zázrakom sa zachránilo!

Beštiálny čin otriasol mestom Port Elizabeth v južnej Afrike. V odtokovom kanáli bol nájdený novorodenec, pri ktorom stáli asi všetci anjeli strážni. Podchladené dieťa obklopené mravcami náhodne našli a zachránili dvaja okoloidúci.

 

63-ročná Charmaine Keevyová bola na rannej prechádzke so svojim domácim miláčikom, jazvečíkom Georgie. Jej pes sa náhle začal chovať zvláštne a hlasno štekal pri žľabe vedúcom do kanálu. Charmaine z otvoru začula zvláštny zvuk, ktorý jej pripomínal mačku. Po chvíľke rozoznala, že nejde o zvierací zvuk, ale z hĺbky zeme sa ozýva detský plač.

Charmaine a jej jazvečík

Žena sa zúfalo snažila zastaviť niektoré z okoloidúcich áut. Na jej volanie o pomoc zareagoval 60-ročný Cornie Viljoen, ktorý takisto potvrdil jej obavy, že z kanálu počuje ozývajúci sa detský plač. Neváhal a z auta vytiahol oceľovú tyč, pomocou ktorej odtlačili betónový poklop zakrývajúci kanál.

Záchranca Cornie

Najhorší pohľad v živote

Po otvorení poklopu čakal dvoch záchrancov pravdepodobne najhorší pohľad v ich živote. V hĺbke približne 1,8 metra ležalo na zemi nahé telo novorodenca, ktoré obklopovala kolónia červených mravcov. Cornie si rýchlo uvedomil, že ide o miesto činu, preto podal žene telefón a požiadal ju, aby scénu odfotografovala. Následne dieťatko opatrne a pomaly vzal do náručia a spoločne zavolali lekársku pomoc. „Neviem, ako niečo také môže vôbec niekto urobiť.“ Vyjadril sa Cornie.

Zázračné dievčatko

Polícia a rýchla zdravotná pomoc prišli na miesto činu takmer okamžite. Dieťatko bolo podchladené, dohryzené mravcami a malo ťažkosti s dýchaním.

Polícia prípad momentálne vyšetruje ako trestný čin opustenia dieťaťa, pretože je jasné, že niekto ho tam úmyselne pohodil ihneď po pôrode. Dievčatko dokonca malo na sebe ešte neodstránenú pupočnú šnúru. Podľa nich, matka nemohla konať sama, pretože kanálový poklop bol tak ťažký, že odtlačiť ho mal problém aj chlap, nieto ešte žena po pôrode.

„Nemôžem si pomôcť, ale verím, že toto dievčatko má na svete ešte svoju úlohu. Boh chcel, aby som ju našla, pretože obyčajne chodím na prechádzky inou cestou. Z nejakého dôvodu som v ten deň išla inak, ako zvyčajne.“ Hovorí Charmaine, ktorá dieťatko našla.

Zázračné dieťa Grace April

Dievčatko je momentálne stabilizované a dostalo meno Grace April.

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: Facebook, YouTube