Austrálčanka Adele Barbaro sa rozhodla využiť silu sociálnych sietí naozaj netradičným spôsobom. Guráž a odvaha jej rozhodne nechýbajú, pretože ako budúca dvojnásobná mamička chce odvysielať pôrod jej druhého dieťatka v priamom prenose, cez livestream. Vraj so všetkými detailami! 

Blogerka, matka dvojročného syna, očakáva v nasledujúcich týždňoch príchod dcérky. Jej netradičné rozhodnutie má za cieľ ukázať ľuďom situácie a pocity, ktoré zažíva žena počas pôrodu. Prvý pôrod bol plánovaný do vody, bez použitia epidurálnej anestézie, pre komplikácie však skončil cisárskym rezom. Pri druhom pôrode je však Adele oveľa odvážnejšia. Mamičkovské nálady denne zdieľa na sociálnej sieti a svojich fanúšikov a sledovateľov na možnosť priameho prenosu už dlhšie pripravuje. A ohlasy? Vraj sú obrovské!

Hollywoodsku drámu počas pôrodu si nepripúšťa. “Môj manžel je vzdelaný a dobre informovaný muž. Pamätám si však, že podľahol panike, keď na mňa pri synovi prišli pôrodné bolesti. Dúfam, že to spolu tentoraz dokážeme. O pôrode mal mylné ilúzie, poznal ho iba z amerických filmov. Zapísal sa však na kurz a teraz je všetko inak.”

Priamy prenos chce Adele zastaviť iba vtedy, ak by vznikli komplikácie, v dôsledku ktorých bude potrebný zásah lekára či prevozu do nemocnice. “Manžel je súčasťou môjho blogu, veľmi ma podporuje. Viem, že môj priamy prenos bude prínosom pre všetkých mužov, ktorí o pôrode nemajú ani tušenia, boja sa ho a chceli by ho zažiť,” dodáva Adele.

Na otázku novinárov, či sa nehanbí pred cudzími ľuďmi odhaliť najintímnejšie časti svojho tela počas tak osobnej situácie, akou pôrod je, odpovedala: “Nemám sa za čo hanbiť. Na svete sa dejú veľké zverstvá, vidíme vraždy, násilie na dennom poriadku – nad tým by sa ľudia mali zamýšľať. Nie nad tým, či je zlé, keď na svet prichádza nový človek.”

Zdroj: www.thesun.co.uk, www.instagram.com, www.theage.com.au | Foto: www.instagram.com, www.newsapi.com.au