Toto je príbeh ako z krásnej rozprávky. Neuveriteľných dvadsať rokov čakal Matt Grodsky na moment, aby mohol ženu svojho života požiadať o ruku. Matt pritom nie je žiaden starší pán, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Zrelý mladík, dnes niečo po dvadsiatke, ešte ako trojročný vyslovil sľub, ktorý dve desiatky rokov čakal na naplnenie. A v čase, kedy naň okolie už dávno zabudlo, sa skutočne aj naplnil. 

Poďme však pekne poporiadku. Matt Grodsky ako trojročný spoznal v materskej škole vo Phoenixe Lauru Sheel. Medzi deťmi vzniklo bežné detské priateľské puto. Spoločne sa hrávali, s rodičmi z oboch strán chodili na výlety. Vzájomné sympatie však rástli a jedného dňa Matt pred ostatnými chlapcami v škôlke utrúsil: “Lauru si raz vezmem za ženu.” Vyslúžil si hurónsky smiech. “No veď počkajte, raz uvidíte,” odpoveďou zakončil úvodnú etapu svojho života.

Matt Grodsky: “Vo svojom vnútri som vždy vedel, že Laura je žena môjho života.”

Osud to chcel inak

Mladý pár osud neskôr rozdelil, no nie nadlho. Každý z nich navštevoval inú základnú a neskôr aj strednú školu. Kontakt na seba stratili, občas si ich rodiny vymenili medzi sebou vianočné pohľadnice. Jedného dňa však Laura, ako nováčik na strednej škole, zbadala v telefóne svojej priateľky meno Matt Grodsky. Vysvitlo, že tí dvaja sú spolužiaci a príležitosť na obnovenie kontaktu bola na svete. O dva týždne si mládež dala prvé rande a voľný priebeh citom, ktoré – najmä zo strany Matta, nebolo možné ďalej skrývať.

Koniec strednej školy a nástup na vysokú predstavoval pre oboch dilemu. “Zostať spolu, alebo sa rozísť? Vydrží vzťah, ktorý rozdeľuje niekoľko tisíc kilometrov? Budeme mať silu snažiť sa, aby to fungovalo?” vysvetľuje Laura. Matt však dodáva: “Nebolo to jednoduché, delilo nás 2600 kilometrov, sledovali sme sa cez sociálne siete a videá našich priateľov.”

Na mieste, kde to všetko začalo

Mladý muž si až odlúčením uvedomil, ako veľmi Lauru miluje. Nečakal, kým obaja doštudujú, počas letných prázdnin pred nástupom do posledného ročníka štúdia sa rozhodol. Požiada svoju priateľku o ruku, a to v záhrade materskej školy, na mieste, kde pred dvadsiatimi rokmi vyhlásil: “Lauru si raz vezmem za ženu.”

Bez toho, žeby mladá dáma niečo tušila, požiadal Matt jej otca o požehnanie a spolu s bratom čakali v záhrade. Na žiadosť o ruku dostal jasnú odpoveď: “Jednoznačne áno!”

30.decembra 2016 si “miláčikovia zo škôlky,” ako ich nazvali priatelia, povedali svoje ÁNO. Mattov strýko, poverený vedením ceremónie, situáciu dokonale vystihol slovami:

“Pre väčšinu detí v predškolskom zariadení je to celé iba o tom, naučiť sa jesť príborom a dobre sa vyspať. No pre tento pár to bolo o nájdení svojej spriaznenej duše.”

Zdroj: www.today.com, www.collegecandy.com, www.instagram.com | Foto: www.facebook.com, www.instagram.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk