bruško

Pred pár dňami sme zverejnili článok o mamách, ktoré sa cítili sklamané, keď zistili pohlavie svojho dieťatka. Ak si ho chcete pripomenúť, nájdete ho tu. Ozvala sa nám mama, ktorá sa s neželaným pohlavím vyrovnala podľa jej slov jednoducho – potratom.

Z pochopiteľných príčin chcela zostať v anonymite. Poskytla nám svoj pohľad na vec ako jedna z tých, ktorých sa téma priamo dotýka.

Mohla si vybrať

„Keď som si to prečítala, musela som sa usmiať. Opísané mamičky síce boli chvíľu sklamané, ale nakoniec boli rady a tešili sa zo zdravých bábätiek. Ja som takú situáciu videla ako problém, ktorý treba vyriešiť,“ začala svoje rozprávanie. Na otázku „Prečo?“ prišla jasná odpoveď.

„Mojím terajším partnerom je podnikateľ, ktorý je dosť pracovne vyťažený. Rozhodol sa, že je čas splodiť syna, aby raz mohol prevziať jeho biznis. Viac detí nechce. Takže som si mohla vybrať – buď mu ho porodím ja a tým sa zabezpečím do konca života, alebo túto úlohu prenechám inej žene. Vybrala som si možnosť, ktorá je pre mňa výhodnejšia.“

Miesto vytúženého chlapčeka čakala dievčatko

„Keď som otehotnela prvýkrát, lekár videl na sone dievčatko. Hneď som vedela, že pôjdem na potrat,“ vyznala sa bez náznaku emócií. Otehotnela predsa bez problémov a komplikácií po potrate sa nebála.

„Som mladá, dnes už medicína ponúka veľa možností. S peniazmi nie je problém. V pohode som otehotnela aj druhýkrát a tento raz som sa dočkala chlapčeka.“

Svoje rozhodnutie neľutuje

Ak by mohla vrátiť čas, rozhodla by sa podľa svojich slov rovnako.

„Jasné, že by som chcela aj dievčatko. Niekedy si predstavujem, aké by to bolo, keby sa narodila. Ale dnes je iný svet, čas sa ako keby zrýchľuje. Nemám ešte ani tridsať, tak raz, možno… .“ Je spokojná s budúcnosťou, ktorá čaká jej syna.

Podľa nej nie sú sami. Pozná viacero párov, ktoré chcú len jedno dieťa a pohlavie si vyberajú. Doba ich vraj k tomu tlačí. Len sa o tom, pochopiteľne, nehovorí.

Aké sú reakcie okolia?

„Nerozprávam o tom. Pre istotu. Väčšina ľudí má prudko zastarané myslenie a nedokáže ma pochopiť. Myslím si ale, že veľa žien by sa zachovalo rovnako, ak by im niekto ponúkol prachy do konca života,“ dodáva na záver.

Poznámka: autorka článku danú reakciu spracovala. Neznamená to, že zastáva rovnaký postoj alebo s uvedeným súhlasí.

Foto: pixabay.com