AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

V súčasnosti na trhu existuje množstvo typov a druhov kočiarov. Budúce mamičky zisťujú, aká značka je najlepšia, ako sú iné maminy spokojné s tou či onou značkou.

Za kvalitný kočiar si však treba i priplatiť. Alebo je to inak? Platíme len za značku alebo aj za kvalitu? Spýtali sme sa mamičiek, ktorým na značke či cene kočiara až tak nezáležalo, ako sú spokojné.

kočiar

Jana

Čitateľka Jana kočiar kúpila pred piatimi rokmi za 250 €: “Kočiar som kupovala v poľskom obchode. Je to trojkombinácia a už ho používam pri druhom dieťati, vajíčko dokonca pri treťom, keďže sme ho požičali známym, kým sa nám nenarodil druhý syn. Nie sú na ňom žiadne známky opotrebenia, dokonca aj kolesá sú stále pôvodné. Čo sa týka ceny a značky, nikdy som to neriešila. Práveže som bola rada, ako lacno sa mi podarilo ho kúpiť. Niežeby som si nemohla dovoliť drahší kočiar, ale tento sa mi páčil a stále páči. O tom, že existujú drahé značkové kočiare som sa v podstate dozvedela, až keď som začala kočíkovať. Kamarátka mala neviem aký za 800 €, suseda zase onaký za 1300 €. Rozdiel medzi nimi som nevidela žiaden. Môj má tiež otočné predné kolieska (to bolo vlastne moje jediné kritérium). Doma na dedine som sa nikdy necítila nejak menejcenná. Nedávno sme ale boli pár dní na návšteve vo väčšom meste a ja som sa nestačila čudovať, ako môžu kočiare vyzerať. Keď sú teraz svalnatí chlapi IN, tak sa musia páčiť aj mne? Asi tak je to u mňa aj s týmito značkovými kočiarmi.”

Simona

Simona, mamička jedného dievčatka má takéto skúsenosti: “Moja dcérka má tri mesiace a ja som sa rozhodla namiesto drahého kombinovaného kočiara kúpiť najskôr lacnejší hlboký za 90 €. Športový kúpim neskôr a budem mať radosť z nového kočiara. Vajíčko mám nové za 70 €. Moja suseda vyhrabala z povaly kočiar, v ktorom vozievali rodičia ju. Len vymenila kolesá a vyzerá úžasne. Za takýto retro kočiar by sa nikde nehanbila.”

Katka

“Môj kočiar stál 450 € a je super,” hovorí čitateľka Katka: “Mám kamarátky s drahými kočiarmi a niekedy majú problém na nerovnom povrchu. Jedna už musela meniť kolesá a to ho má len pár mesiacov. Takýto kočiar je určený na pekný rovný chodník a neráta so snehom a kamienkami. Nevidím zmysel v tom, prihliadať na cenu kočiara. Je to cena za imidž a za značku, nie za kvalitu.”

Aký je váš názor?

Foto: pixabay.com