Pôrod patrí k prelomovým okamihom v živote matky a aj otca. Väčšina budúcich mamičiek si zvolí pri tomto momente prítomnosť otecka a dáva im to pocit istoty. A naopak, pre mužov je to nezabudnuteľný zážitok, pretože vidia zrod nového života.

 

Pôrod synčeka si nenechal ujsť ani youtuber Ondrej z Trenčína. Jeho priateľka Janka rodila práve v tomto meste a čerstvý otecko natočil video, v ktorom očami otca ukázal, ako prebieha pôrod. Všetko to začína samotným príchodom do pôrodnice, budúca mamička cíti pravidelné kontrakcie.

Natrafili na problém

Po príchode do areálu nemocnice dvojica zisťuje, že nevie, kam sa presne pobrať: “Prečo tu nie je veľkým napísané, kde je pôrodnica?” čuduje sa zarazený budúci tato a ďalej s tehotnou Jankou hľadajú správne dvere.

Keď konečne dorazili na miesto, Janku si nechali na oddelení a na Ondreja čakal ďalší problém: “Ja by som sa potreboval dostať von!” Po úvodných peripetiách, kedy nevedeli kadiaľ na pôrodnícke oddelenie, tentoraz Ondrej natrafil na zamknuté dvere.

Dočkali sa prvého dieťatka

Všetko ale nakoniec dobre dopadlo a Janka s Ondrejom sa dočkali prvého dieťatka. Narodil sa im malý Kevin a slová dojatého čerstvého otecka vám vtisnú slzy do očí: “Máme to za sebou, som tatko.” Dojatie cítil aj fanúšik Miloš: “Ten zážitok, keď sa ti narodí dieťa je neskutočne silný. Som chlap, ale nehanbím sa priznať, že v tom okamihu sa mi tlačili slzy do očí. Boli to slzy šťastia. A verte, viem o čom hovorím zažil som ten pocit 3-krát.”

Toto video je jasným dôkazom toho, že aj pre oteckov je pôrod obrovským zážitkom: Je skvelé, že Ondrej otvorene hovorí o svojich pocitoch a približuje celý priebeh pôrodu pohľadom otca.

Pozrite sa, ako prebieha pôrod očami otca:

Zdroj/Foto: Youtube / Ondrej z Trenčína