Matky, ktoré sa po pôrode rozhodnú vzdať dieťatka, ho beztrestne môžu odložiť do babyboxu a zaručiť mu tak život v náhradnej milujúcej rodine. V susednom Česku sa ale hniezdo záchrany pre novorodenca rozhodla použiť mama dvojročného dieťaťa. Ide o najstaršie dieťa v krajine našich susedov, odložené v babyboxe.

Chlapček sa do hniezda zmestil len tak-tak. Čo musel prežívať, keď ho tam mama zatvárala a odišla preč, si radšej ani nechceme predstavovať. Žena žije v dedine neďaleko Českého Krumlova a vôbec sa medzi obyvateľmi netajila tým, že výchovu syna nezvládla a odložila ho.

Podľa jej slov bol nezvládateľný, v noci ich kopal a nenechal vyspať. Dozvedel sa to od ľudí z obce český denník extra.cz. S otcom dieťaťa sa mala matka dohodnúť, že chlapec pôjde preč. Z jej rozhodnutia bola v šoku aj širšia rodina a bolo im to veľmi ľúto. Bohužiaľ, rodičia ho nechceli a dostal už nové meno a rieši sa adopčný proces.

Keď chlapčeka v babyboxe objavili, krčil sa naspodu a nechcel sa pustiť debničky na jeho dne. Chlapec, ktorý už vníma svet naokolo, chodí a rozpráva prvé slová, začína iný život a veríme, že v novej rodine bude cítiť množstvo lásky, ktorá mu nemohla byť z nejasných dôvodov dopriata v tej pôvodnej.

Zdroj: extra.cz | Foto: depositpoto.com