Bylinkové čaje a kúpele robia zázraky, ako pre zdravie, tak aj pre krásu! Výsledok sa síce nedostaví ihneď, ale príde. Dokonca môže byť lepší než chirurgický zákrok.


Bylinky sa používajú odpradávna, teraz žijeme ale v dobe, kedy ľudia chcú mať všetko hneď a tak sa na ne dosť zabúda. Kto nechce míňať peniaze na drahé zákroky, stačí trochu trpezlivosti a siahnuť po tej správnej rastlinke. Tu je pár tipov.

Alchemilka panenská

Táto bylinka sa asi najviac spája so ženským pohlavím. Jej kvapky na listoch vyzerajú ako diamanty. Kedysi ju predkovia považovali za magickú, dokonca ju používali pri výrobe ,,kameňa mudrcov”, elixíru nesmrteľnosti, ktorý mal meniť kovy na zlato. Na niektorých miestach ju ženy stále zbierajú a jej krásnymi kvapkami si natierajú pokožku, aby boli krajšie. Má blahodárne účinky pre náš organizmus, pôsobí protizápalovo, zastavuje krvácanie, znižuje teplotu, dokáže zahojiť aj rany na duši, pomáha sa vyrovnať s ťažkými životnými lekciami a dokáže odstrániť traumy. Okrem toho pôsobí proti rakovine, čistí krv, pomáha napravovať cyklus, lieči zápaly všeho druhu. A mnoho ďalších zázračných účinkov. Na chuť čaju si určite rýchlo zvyknete.

Ruža

Keď budete pochybovať sama o sebe, o svojej dokonalosti a zatúžite rozmaznávať vaše telo, určite vám pomôže. Ruža má neskutočný zmysel pre telo aj dušu. Čistí pleť, spevňuje pokožku, čistí krv, pôsobí protizápalovo, otvára srdce a zmysly, upokojuje, posilňuje, pôsobí proti hnačkám, rozveseľuje a dokonca pôsobí ako afrodiziakum. Na internete nájdete mnoho receptov na olejčeky, kúpele, sirupy, čaje, limonády. Je to skutočne magická rastlinka. A možno ju máte aj vo vašej záhradke. Lupienky stačí správne usušiť (bez chemického ošetrenia), uskladniť a nemusíte kupovať.

Rozmarín lekársky

Ak chcete byť navždy mladá a krásna, stačí ak sa budete umývať každý deň v rozmarínom víne, hovorili kedysi babičky. Určite je v tom kúsok pravdy. Rozmarín bol v antike zasvätený Afrodite, bohyni krásy a lásky. Dokonca aj na svadbách dostávajú svadobčania vetvičku rozmarínu a pripínajú si ju na oblečenie, aby priniesli mladomanželom viac šťastia a lásky. Okrem toho veľmi dobre posilňuje pamäť, robí človeka odvážnym, navracia mladosť a podporuje rast vlasov. Pri jeho pití treba dávať veľký pozor, nesmie sa užívať v tehotenstve a pri zvýšenom krvnom tlaku. Odporúčame sa určite poradiť v obchode s čajmi. To platí pre každý čaj, ktorý chcete popíjať. Bylinky sú síce liečivé, ale v niektorých prípadoch vedia aj veľmi uškodiť.

Na záver máme pre vás jeden skvelý recept na osviežujúcu limonádu pre horúce letné dni.

Budeme potrebovať :


– ružová voda (dostať kúpiť v obchode s éterickými olejmi, najlepšia je však domáca)
– limetky
Do 1 litra vody dáme 1 lyžicu ružovej vody (pozor, nie viac) a dochutíme limetkou. Pre sladšie jazýčky stačí pridať trochu trstinového cukru alebo medu.


Príjemné popíjanie 🙂

Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.