Pre každé dieťa je dôležité vyrastať v harmonickej a šťastnej rodine. Hlavne pre jeho vývin je potrebné, aby rodina správne fungovala. Budete sa diviť, no dieťa je vnímavejšie viac, než si myslíte. Mamičky sú dookola v strese kvôli každodenným starostiam a povinnostiam. Tieto triky vám pomôžu byť šťastnou a usmiatou mamou.

 

1) Čerstvý vzduch je liek!

Choďte von len tak s dieťaťom na prechádzku, nadýchať sa čerstvého vzduchu, nemusíte míňať kopec peňazí. Uvidíte, ako dobre vám padne pobyt na čerstvom vzduchu!

 2) Naplánujte si niečo, čo vás bude baviť!

Pozná to každá z vás: práca, škola, výchova, starostlivosť o dieťa, stále žijete stereotypne. Možno preto ste sa prestala cítiť šťastná, lebo ste prestala robiť veci, ktoré bavili vás. Preto si zaspomínajte na to, čo ste mala rada a naplánujte si deň tak, aby ste si našla na svoje hobby čas!

3) Nebojte sa požiadať o pomocnú ruku!

Nikdy sa nebojte požiadať o pomoc okolie a ľudí, ktorí vám pomôžu bez toho, aby za to niečo chceli. Nie je to vaša slabosť, šťastná mama vie, že ak jej s niečím pomôžu najbližší, tak jej ostane viac času pre rodinu.

4) Naučte sa zabúdať a odpúšťať!

Život nie je vôbec ľahký, vždy sa nájde nejaký problém, ktorý treba riešiť, no ak nie je príliš veľký, neriešte ho dlho! Deti robia problémy a čím budú staršie, tým väčšie problémy čakajte, no ak nezačnete odpúšťať a zabúdať na maličkosti, oberiete seba aj celú rodinu o všetku energiu!

5) Milujte všetkých navôkol!

Láska je mocná čarodejnica, ako sa vraví: koľko lásky dáš, toľko dostaneš, platí to aj v praxi. Preto sa nebojte dávať najavo svoje city celej rodine, uvidíte, že za to budú radi a dajú vám dvojnásobnú lásku, čo vás rozhodne urobí šťastnou!

6) Niekedy je treba nájsť si čas aj sama pre seba!

Snažíte sa čo najviac venovať rodine a na seba ste úplne zabudla. To je typické, no bez ohľadu na vašu rodinu aj vy máte svoje potreby, na ktoré nesmiete zabúdať! Ak si občas nespravíte chvíľku len pre seba, môže sa z vás stať zatrpknutá žena a to určite nechcete!

7) Nezabúdajte na manžela!

Trávte s ním dosť času aj s vašimi deťmi a žite v čo najharmonickejšom vzťahu v akom sa dá žiť, nakoľko vy dvaja ste vzorom vašich detí a z vás si berú príklad do budúcnosti!

8) Viac sa smejte!

Smiech je liek na všetko! Ak vás uvidí vaše dieťa usmiatu a šťastnú, bude aj ono viac spokojnejšie!

Zdroj: najmama.sk | Foto: Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Rurinka P.
Som taká, že rada píšem o všetkom, čo ma zaujme. Celkovo sa zaujímam, čo sa kde deje a najviac milujem príbehy zo života a tiež rôzne zaujímavosti. Milujem hudbu, módu, cestovanie, deti, tanec.Som empatická, citlivka ale s tým sa moc nechválim :D ale tiež som niekedy zbrklá a všetko by som chcela hneď. Rada skúšam nové veci a žiadnym výzvam sa nebránim. Dúfam, že si na mňa zvyknete a budú sa Vám moje články páčiť :)