kaslajuce dieta

Kašeľ dokáže byť poriadne nepríjemný. Kým trápi nás dospelých, tak mávneme rukou a povieme si: “Veď to nejako prežijem.” Peklo začne, keď príde rad na deti. Celý deň sa dusia kašľom a vy už s hrôzou predvídate, čo vás čaká pri večernom zaspávaní. Je jasné, že túto noc sa nevyspí nikto! Alebo… sa môžete od tohto celého ušetriť. My vieme ako na to.

Vyskúšali ste už snáď všetko a nič nezaberá? Vyliečiť kašeľ môže byť riadna veda. Na každého platia iné lieky, dokonca nemusia zaberať ani vždy tie isté. Kašeľ treba liečiť s rozumom a každá mama dobre vie, že nie je kašeľ ako kašeľ. Na suchý dráždivý treba ísť inak ako na vlhký, kedy už dieťatko vykašliava. Niekedy ale ani toto nemusí byť také jednoznačné a vám sa môže zdať, že drobca drhne, potom zase nejaký čas vykašliava a v zápätí ho znova dusí. Od receptov starých mám prejdete postupne k liekom a celý čas máte pocit, že svoje dieťatko liečite metódou pokus omyl. Už prešiel týždeň a drobec nie je stále fit. Zabudnite na všetky “zaručené” recepty a lieky na kašeľ a vyskúšajte tento. Postačí vám len cukor a pivo a varenie sirupu sa môže začať.

pivo

Ako na to?

150 gramov kryštálového cukru rozpustíme v hrnci, kým z neho nebude karamel. Potom hrniec odstavte na bok a prilejte pol litra piva. Ale pozor, treba miešať, lebo to začne riadne peniť. Ak sa vám po pridaní piva vytvorili v hrnci kúsky karamelu a niektoré sa prichytili o vnútro hrnca, neplašte sa, ešte sa to rozpustí. Potom premiestnite hrniec opäť na sporák a varte, kým sa ingrediencie poriadne nespoja a sirup nezhustne. Konzistenciou by mal pripomínať med. Skladujte ho v sklenenej nádobe.

Nemusíte sa báť dávať tento sirup deťom. Alkohol z piva sa zaručene vyvarí. Deťom postačí jedna čajová lyžička denne, ak trápi kašeľ vás, užívajte jednu polievkovú lyžicu denne. Chuť asi neocenia ani milovníci piva, ale dobrou správou je, že tento sirup si dáte naozaj len párkrát.

Sirup sme sami vyskúšali

Skôr ako sme sa rozhodli podeliť o tento recept, vyskúšali sme ho na vlastnej koži. Skúšali ho dospelí na rôzne druhy kašľa, dokonca nám pomohol zbaviť sa aj takého, na ktorý nič nezaberalo a trval už druhý týždeň. Aj keď nebolo po kašli hneď na druhý deň, výrazne sa nám polepšilo a celé liečenie týmto sirupom trvalo asi tri dni.

Sirup skúšali aj deti. Zabral aj na večerné záchvaty kašľa, pre ktoré nemohol drobec zaspať. Po asi dvojhodinovom dusení sme mu dali jednu lyžičku sirupu a o pár minút sa mu uľavilo. Párkrát ešte večer zakašľal a celú noc sa spalo. Veríme, že pomôže aj vám.

Zdroj: vysetrenie.sk | Foto: freepik.com, flick.com