Ženské telo sa počas tehotenstva zmení na nepoznanie. Veľa z vás je z toho nešťastných a už niekoľko dní po pôrode rozmýšľa, ako sa dostať späť do svojej pôvodnej formy. Niektorým z vás určite zídu na um aj lieky na chudnutie, ale s tým sa spája aj veľa otázok. Sú účinné? Nie sú škodlivé, keď ešte dojčím svoje dieťa? Ako mi pomôžu? Aj na tieto otázky nájdete odpoveď v tomto texte.

 

Tabletky na chudnutie a dojčenie

Tabletky na chudnutie fungujú tak, že vám naštartujú metabolizmus, znížia chuť do jedla a urýchľujú spotrebu energie. Aj keď ide o tabletky vyrobené čisto z prírodných materiálov, lekári vo všeobecnosti veľmi neodporúčajú ich užívanie počas dojčenia. Nie preto, že by boli škodlivé, ale preto, že znižujú chuť do jedla, čo môže ovplyvniť kvalitu mlieka. Pokiaľ sa žena nestravuje plnohodnotne, kvalita jej materského mlieka tým utrpí a tým môže trpieť aj správny vývin dieťaťa.

Tabletky na chudnutie po dojčení

Pokiaľ sú tabletky na chudnutie založené na prírodnej báze, žiadne riziko vám nehrozí. Nakopnú váš metabolizmus, znížia chuť do jedla a spaľujete rýchlejšie energiu. A toto všetko pomáha chudnutiu. Ale pozor, nemyslite si, že iba stačí brať tabletky, aby ste schudli. Musíte tomu pomôcť aj vy. Zmeňte svoje stravovacie návyky – jedzte menšie porcie častejšie, vynechajte nezdravé jedlá, vymeňte prílohy ako knedľa, ryža, hranolky, či americké zemiaky za čerstvú zeleninu a uvidíte, že to pôjde. Budete štíhlejšia a navyše sa budete aj cítiť lepšie. Počas takejto diéty môžete začať aj s detoxikáciou vďaka prírodným tabletkám chlorella, ktoré vám s tým pomôžu.

Športujte

Keď si upravíte jedálniček, urobili ste dôležitý krok, no musíte urobiť ešte jeden ďalší. Začnite športovať. Zoberte činky do ruky, behajte, choďte na turistiku, začnite tancovať, zumbovať alebo navštívte spinning. Každý pohyb, ktorý urobíte, vám pomôže schudnúť. Áno, tabletky na chudnutie pomáhajú, ale aj vy musíte pomôcť im – pohyb a zdravá strava. Spoločnými silami to zvládnete.