Veľmi smutný osud postihol maličkého chlapčeka z Ruska. Narodil sa pred pol rokom so vzácnou chorobou – malými očnými bulvami. Keď sa jeho biologická matka počas tehotenstva dozvedela, že syn nebude zdravý, nedokázala sa s tým zmieriť a chlapca po narodení dala do sirotinca.

Z malého anjelika sa tak stala sirota žijúcej matky, ktorá o neho stratila záujem. Obávala sa totiž, že sa o neho nebude vedieť postarať. Chlapčeka čaká počas jeho života celý rad operácii. Každého pol roka by mu mali implantovať vždy väčšie a väčšie protetické očné bulvy. Momentálne má prvú operáciu tohto charakteru za sebou.

Lekári z Petrohradu mu úspešne voperovali očné gule, aby sa mu nedeformovala tvár. Žiaľ, vidieť nikdy tento chlapec nebude. Jeho pridruženým problémom sú dve nezhubné cysty na čele, ktorú mu čoskoro odstránia. Aj napriek ťažkému osudu je veselý a usmievavý ako iné deti v jeho veku.

Jeho choroba je nesmierne vzácna, lekári sa s ňou predtým stretli len v dvoch prípadoch. Šanca, že sa dieťa narodí s malými očnými bulvami alebo bez nich je 1:250 tisíc. Krásnemu chlapcovi momentálne hľadajú novú rodinu. Ak ju nenájdu v Rusku, hľadať budú v Spojených štátoch amerických. Veríme, že dieťa čaká ešte krásna budúcnosť s milovanými rodičmi.

Zdroj/Foto: siberiantimes.com