Štvorročný chlapček sa sťažoval na bolesti brucha, röntgen ukázal vzácny syndróm, ktorý sa objaví len u jedného z pol milióna pôrodov. 

Chlapček sa narodil v indickej dedine Kharikabandh v Západnom Bengálsku. Do štyroch rokov v brušku nosil plod vlastného dvojčaťa. Tento jav je natoľko vzácny, že sa vie len o 200 podobných prípadoch. Hovorí sa mu syndróm “plodu v plode” a dôjde k nemu, keď sa v tele matky začnú vyvíjať dvojčatá, ale jedno z nich zahynie.

O tomto doposiaľ nikto netušil. Neskôr sa začal chlapček sťažovať na bolesti bruška, tak ho rodičia vzali do nemocnice. Tam mu urobili RTG a zistili neuveriteľnú vec. Najprv si lekári mysleli, že by mohlo ísť o nádor. V takýchto ojedinelých prípadoch to aj tak vyzerá. No napokon zistili niečo, čomu sami nemohli uveriť.

Chlapček nosil v brušku svoje dvojča. Dokonca chlapček aj vyzeral ako tehotný. “Plod v jeho tele mal ruky, nohy, nechty a čiastočne vyvinutú hlavu,” povedal pre IBN Live lekár Shrishendu Giri, ktorý viedol náročnú operáciu. Plod sa musel odobrať, nakoľko to ohrozovalo život chlapčeka, navyše v týchto prípadoch nemá dvojča vyvinutý mozog. Do tela svojmu súrodencovi sa dvojča dostalo pupočnou šnúrou a mohlo ho ohroziť na živote. Teraz už by mal byť ale chlapček v poriadku. Naplno sa môže tešiť zo života a spoznávania nových vecí.

Zdroj/Foto: baxters.sk, Instagram, Youtube