Už v mnohých prípadoch sa stalo, že malé dieťa sa nakazilo od dospelého nebezpečným vírusom alebo baktériou. Rodičia apelovali na verejnosť, aby si vždy pri kontakte s deťmi umyli ruky a nezabúdali na hygiénu. Rovnako aj mamička Charlotte Jonesová z Walesu.

Je presvedčená, že jej syn Ellis sa nakazil od niekoho s oparom na perách a dostal škaredý herpes. Spočiatku si lekár myslel, že ide o angínu alebo vred. Stav ročného chlapčeka sa ale začal zhoršovať a dostal 40 stupňové horúčky.

Našťastie včas začali s liečbou a nasadili mu lieky. Herpes môže byť pre deti veľmi nebezpečný, nielen že môže poškodiť oči, ústa a aj pleť dieťaťa, no hrozí, že sa dostane aj do vnútorných orgánov, čo môže byť aj smrteľné, ak sa choroba nezačne včas liečiť.

Matka chlapca teraz prostredníctvom sociálnej siete ukazuje fotky syna so zhoršujúcim herpesom a upozorňuje všetkých, aby si pri kontakte s dieťaťom umývali ruky. “Imunitný systém takýchto detí je veľmi krehký a naozaj to môže skončiť zle,” upozorňuje ich mama Charlotte.

Zdroj: thesun.co.uk | Foto: facebook.com /Charlotte Louise Jones