Všimli ste si niekedy tento malý detail? Malý princ George má na sebe neustále šortky, či je vonku +30 alebo -10. Zaujíma vás dôvod, prečo to tak je? Keď ho zistíte, ostanete v šoku!

 

Samozrejme, že sa jedná o dlhoročnú tradíciu, ktorú musia dodržiavať aj deti kráľovskej rodiny, bez výnimky. Nosenie krátkych nohavíc siaha až do prastarej aristokratickej tradície, ktorú britská rodina dodržuje už celé veky. Ide vlastne o zaradenie sa do sociálnych skupín.

Už v 16. storočí museli členovia šľachtičnej alebo kráľovskej rodiny nosiť určité šaty. V tej dobe nosili aj chlapci aj dievčatá šaty. Na prelome 17. a 18. storočí však začali chlapcov obliekať do krátkych nohavíc, aby sa odlíšili od strednej a nižšej triedy.

Preto malý princ musí nosiť kraťasy, aj keď vonku mrzne. Zmení sa to, až bude mať kráľovské dieťa osem rokov, vtedy má nárok na nohavice.

 

Tieto tradície u nich panujú už niekoľko storočí a neobišli v detstve ani princov Williama a Harryho

Zdroj: babskeveci.sk | Foto: Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Rurinka P.
Som taká, že rada píšem o všetkom, čo ma zaujme. Celkovo sa zaujímam, čo sa kde deje a najviac milujem príbehy zo života a tiež rôzne zaujímavosti. Milujem hudbu, módu, cestovanie, deti, tanec.Som empatická, citlivka ale s tým sa moc nechválim :D ale tiež som niekedy zbrklá a všetko by som chcela hneď. Rada skúšam nové veci a žiadnym výzvam sa nebránim. Dúfam, že si na mňa zvyknete a budú sa Vám moje články páčiť :)