Júlová streda. Prázdninový deň ako každý iný. Pohodu mi nabúrala iba jedna otázka, ktorá mi od rána vŕtala v hlave: “Čo tak vyraziť na budúci týždeň na takú týždennú cyklotúru z Passau do Bratislavy popri Dunaji?” Na bicykli prejdem pár kilometrov, možno aj pár desiatok, ale plne naložená všetkým potrebným na týždeň? Sadla som si k internetu a do prehliadača zadala “Donauradweg”.  

 

Na obrázkoch cesta vyzerala romanticky a podľa popisu by amatér očakával trasu pre sviatočných cyklistov. Nerobím rozhodnutie bez dlhšieho premýšľania. Tentoraz som ho urobila. Kúpila som dva lístky na vlak až do Passau s možnosťou prepravovať ako batožinu bicykle. Už nebolo cesty späť.

Nemecké mesto Passau - štart

Naše bicykle si ešte pamätali minulé tisícročie a potrebovali menšiu generálku. Nebola by im uškodila ani väčšia, ale nebolo času. Pri balení batožiny, neviem, či som mala právo takto honosne ju nazvať, nastala prvá panika. Nabaliť do dvoch batohov zavesených na kolesá bicykla všetko, čo budem v priebehu jedného týždňa potrebovať, nebolo jednoduché. O čo to máte vy chlapi jednoduchšie. Zrazu som sa musela rozhodnúť medzi zubnou kefkou a liftingovým krémom, medzi náhradnými ponožkami a novou letnou kvetovanou sukňou. Skrátim to. Panika prerástla v zúfalstvo. Zúfalstvo v beznádej a nakoniec v rezignáciu. Z pripravenej kopy oblečenia a kozmetiky odbudlo takmer všetko. Zostalo len náhradné oblečenie a najnutnejšie hygienické potreby. Prednosť dostala lekárnička, servisný balík na bicykel, mapa, fotoaparát, doklady a peniaze.

Podrobne sme si večer pred dňom D rozplánovali celú cestu. Mapu sme pokreslili značkami s plánovanými zastávkami i miestami, kde prespíme. Aspoň jedno vám prezradím už teraz na začiatku. Tá štvorhodinová robota bola úplne zbytočná. Rozpisu sme sa zvládli držať len prvý deň. Potom to bolo všetko už len o náhode.  Ale čakal nás úžasný výlet, ktorý by som vám všetkým dopriala. A čo? Veď stačí jedno rozhodnutie, nad ktorým netreba dlho rozmýšľať. Najlepšie zážitky si nenaplánujete. Ideme smer Passau.

Ako to pokračovalo ďalej sa dozviete od čitateľky Danky nabudúce. 🙂

Foto: autor

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Dany
Som mamou dvoch dospelých úžasných synov. Pracovne sa venujem vzdelávaniu detí a dospelých v oblasti IKT, matematiky, fyziky a pedagogiky. V osobnom živote sa venujem zdravej výžive, zdravému životnému štýlu, bylinkám, rôznym športovým aktivitám, ručným prácam a v neposlednom rade fotografovaniu a maľovaniu takmer na čokoľvek :)))