Už pred časom sme vás informovali o detskej kozmetike, ktorá môže byť pre deti nebezpečná. Keďže jej obal zdobí obľúbená detská Disney postavička, odolať kúpe mohlo byť veľmi náročné. Úrad verejného zdravotníctva v týchto dňoch vydal ďalšiu výstrahu na podobný produkt.

 

Tentoraz sa na Slovensku môže nachádzať aj ďalší výrobok určený pre deti. Ide o tekuté mydlo s názvom – Hand Soap Cars, vyrobené v Grécku. Keďže na obale svieti populárna značka Disney a obľúbená chlapčenská postavička auto McQueen, je možné, že sa takéto mydlo nachádza aj u vás v kúpeľni.

Tento produkt bol zapísaný do systému Rapex, čo je rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky. Nahlásili ho tam kontrolné orgány v Nemecku, vo Fínsku a v Taliansku. Je možné, že sa tento výrobok nachádza aj na Slovensku. Ak máte podobné tekuté mydlo doma, skontrolujte si to na základe týchto fotografii:

Mydlo vyrobila spoločnosť Delkam Group. Úrad verejného zdravotníctva informuje, že v ňom bolo prekročené povolené množstvo mikroorganizmov. Zistená bola aj prítomnosť patogénnych mikroorganizmov. Kozmetika tak môže spôsobiť rôzne infekcie u rizikových skupín.

Zdroj/Foto: uvz.sk