Španielski vedci skúmali, ako súvisí dátum narodenia s chronickými chorobami a prišli k veľmi zaujímavým záverom. Ľudia narodení v rovnakom mesiaci trpia častejšie rovnakými chorobami.

Pre Daily Mail vysvetľuje profesor Jose Antonio Quesada: „Výsledky našej štúdie, ktorej sa zúčastnilo viac ako 30 000 ľudí, skutočne preukázali veľmi významnú súvislosť medzi mesiacom narodenia a výskytom najrôznejších chronických ochorení či dlhodobých zdravotných problémov.”

Podľa profesora je to dané rôznymi faktormi, napríklad množstvom vitamínu D, pôsobením UV žiarenia, sezónnym vplyvom vírusov, teploty a napríklad aj alergiami, ktoré ovplyvňujú bábätko ešte v maternici a rovnako aj v prvých mesiacoch života – a to v pozitívnom aj negatívnom zmysle slova. Na jednej strane môžu organizmu zvyšovať obranyschopnosť, alebo mu aj škodiť.

Pozrite si zaujímavý prehľad:

Z výsledkov vyplynulo, že zdravotne najlepšie by na tom mali byť deti narodené v septembri, u ktorých sa ukázalo riziko vzniku akejkoľvek chronickej choroby najnižšie.

V obdobnom výskume, ktorý sa zaoberal podobnou problematikou zistili vedci z Oxfordskej univerzity, že detičky narodené v jarných mesiacoch sú náchylnejšie na astmu.

…no čím všetkým sa ľudia zaoberajú 🙂 Našli ste sa v tabuľke? Sedí to na vás?

Zdroj: novinky.cz | Foto: pixabay.com/sk

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk