Hygiena je pri malých bábätkách nesmierne dôležitá. Keďže sú na svete len krátko, na baktérie a vírusy sú omnoho citlivejšie ako staršie deti a môžu mať pre ne neblahé následky. Nie nadarmo sa preto vraví, že niekoľkotýždňové bábätko by sme mali držať len v čistých rukách a obmedziť bozkávanie na ústa.

 

Mamička trojmesačného dievčatka zorganizovala rodinné stretnutie, kde ich malá dcérka doslova kolovala z rúk do rúk rodinných príslušníkov. Malá Fleur mala len 13 týždňov a táto návšteva sa je zrejme stala osudnou.

Dievčatko zomrelo po návšteve na infekciu streptokokom skupiny B. Za nákazu baktériou podľa jej mamy Emily môže človek, ktorý si neumyl ruky po návšteve toalety. Dievčatko bolo v náručí viacerých ľudí a podaktorí ju aj bozkávali na pery. Počas návštevy vznikla jej posledná fotografia, kde jej nechýbal úsmev na šťastnej tváričke.

Keď ju dali spať, ani vo sne netušili, že už ju živú neuvidia. Keď dievčatko išiel do postieľky skontrolovať otec, našiel ju bez známok života. Dcérku oživovali, ale bolo už neskoro.

Nešťastná mama preto varuje ľudí, aby si dávali pozor, komu dávajú do rúk svoje malé bábätko. Je smutné, že zodpovednosť chýba aj ľuďom, ktorí si vezmú na ruky bábätko a pozabudnú na takú dôležitú vec ako umyť si ruky.

Zdroj: FB/Emily Georgia Hart, cas.sk | Foto: FB/Emily Georgia Hart