Mydielka s hračkou.

Matúško má len desať rokov. Po škole rieši objednávky materiálu na výrobu mydielok, aby ich sám mohol vyrobiť. Venuje sa marketingu, organizuje zbierky hračiek, vyrába sviečky, organizuje tvorivé dielne pre deti a je aktívnym členom OZ Čarovný prútik.

Keďže je alergik, mydlá z obchodu nahradil tými, ktoré si sám vyrábal. Začal s obyčajnými, jednoduchými mydielkami. Keď mu do hmoty spadol panáčik z lega, skvelý nápad bol na svete. Začal vyrábať mydielka s panáčikom alebo hračkou zaliatou vnútri. Deti sú tak motivované umývať si ruky, aby sa dostali k obľúbenej hračke. Ponuka je naozaj pestrá – nájdu sa Mimoni, Trollovia, Littlest Pet Shop, Batmani. Určite by si vybralo každé dieťa ;).

Za zarobené peniaze kupuje plienky

Ak by ste si mysleli, že vďaka dobrému nápadu a biznis plánu sa stav na jeho účte blíži k tisíckam eur, musíme vás vyviesť z omylu. Jeho brat Jakub trpí detskou mozgovou obrnou. Príspevok zo zdravotnej poisťovne stačí na tri plienky denne, chlapec však potrebuje viac. Zo zárobku tak Matúš venuje značnú časť na starostlivosť o brata.

Matúš sa venuje výrobe didaktických mydiel dva roky.

Šikovaného chlapca  si všimlo viacero ľudí a Matúš získal ocenenie LEAF Awards 2016 pre inšpiratívne deti. Jeho projekt sa tiež dostal do semifinále STEM Awards 2017 v Cambridge.

Správanie poisťovne je nepochopiteľné

O Matúšovi sme sa dozvedeli cez čitateľku Lenku, ktorá si jedno z mydielok priniesla z trhu. Myslíme, že jej slová skvelo vystihnú pocity viacerých. „Samozrejme, Matúškovi držím palce a fandím mu. Je skvelé, čo všetko v takom malom veku dokázal. Nepochopiteľné pre mňa zostáva správanie poisťovne. Preplatia len tri plienky denne? To vážne? Vyjadrenia, že také a také normy a predpisy tam majú, sú skutočne hlúpe. Ako vyrátali, koľko peňazí na plienky stačí? Hlavné, že na desaťtisícové odmeny pre pánov v nej peniaze sú. V takýchto prípadoch mám chuť prestať si platiť zdravotné poistenie, pretože živím čiernu dieru.“

Ak by ste chceli šikovného chlapca podporiť, najčerstvejšie informácie nájdete na facebook stránke Vymydli si, cez ktorú sa dajú mydielka priamo kúpiť. Osobne sa dajú kúpiť na trhoch v Bratislave, Trnave alebo Malackách, kde ich Matúš sám predáva. Organizuje tiež zbierky hračiek do mydielok. Pomôcť môžete aj takýmto spôsobom. 🙂

Zdroj: facebook.com | Foto: facebook.com