Odkedy sa stal internet bežnou rutinou našich životov, rodičia varujú deti, aby sa s cudzími ľuďmi nerozprávali už len na ulici, ale aj na rôznych sociálnych sieťach či aplikáciách. Nanešťastie, internet je plný nevyspytateľných nástrah a aj z obyčajnej aplikácie pre zábavu, môže na dieťa číhať nebezpečenstvo. Takto to bolo aj v prípade malej Madi…

Brad Summer, otec 7-ročnej Madi, zdieľal na svojom Facebookovom profile status s priloženými fotografiami, aby tak varoval aj ďalších rodičov.

Madi si medzi priateľov na aplikácii Musical.ly pridala dievčatko, ktoré vystupovalo pod menom Jessy. Teda aspoň si myslela, že je to dievčatko približne v jej veku… . Nevinná detská konverzácia však nabrala po pár správach úplne iný smer.

Malá Madi je dobre vychovaná a tak sa rodičom priznala, že od nej niekto na internete pýta fotky bez oblečenia a vtedy do toho našťastie vstúpil jej otec a rázne konverzáciu ukončil. Tým, že otec zverejnil záznam konverzácie sa snažil zdôrazniť, aby sme dávali väčší pozor na to, ako naše deti trávia čas. Na internete je mnoho cudzích ľudí a my nevieme, kto sa skrýva pod pseudonymom alebo fotkou. Deti sú lákadlom práve kvôli tomu, že sú naivnejšie ako dospelí a často sú tak dokonalou obeťou pre rôznych se*uálnych predátorov. Skúste tomu predísť a už dnes sa porozprávajte so svojím dieťaťom.

Zdroj: smalljoys.com | Foto: smalljoys.me, pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk