Detský kardiolekár, ktorý sám prišiel o svoje malé dieťa, varuje rodičov. V súčasnosti tak veľmi obľúbená poloha pri uspávaní vášho drobčeka, ho môže stáť život. Ako a prečo dieťa neuspávať v polohe na brušku?

 

Určite ste sa stretli s fotkami najmä na sociálnych sieťach, ako rodičia uspávajú na sebe v polohe na brušku svoje dieťatko a následne ich zdieľajú na svojich profiloch. Ľudia im ich lajkujú a komentujú, aké je to rozkošné, prenádherné a tvrdia, že sú to veľmi starostliví rodičia. Opak je ale pravdou!!!

Kardiológ Sam Hanke šíri svoj názor, ktorý sa mu stal osudným. Prišiel tak o svojho synčeka, keď svojej unavenej manželke ponúkol pomoc. Rozhodol sa, nech si ona oddýchne a on uspí ich bábätko. To však robiť nemal, pretože to sa už neprebudilo. Zaspalo mu na hrudníku a spolu s ním zaspal aj jeho otec. Keď sa zobudil, malé už nedýchalo. Zabil ho syndróm náhleho úmrtia dojčiat.

Po tejto smutnej skúsenosti sa spolu so svojou manželkou rozhodli, že začnú školiť rodičov, ako bezpečne uspávať svoje deťúrence. Táto poloha je pre väčšinu jedinou vhodnou, ak ich deti trpia refluxom, lekár ale dvíha varovný prst: ” Je to v poriadku, ak je dieťatko naučené takto zaspávať. Akonáhle však zaspí, rodič by ho mal preložiť do postieľky!”

spánková poloha na bruškuTakto svoje deti neuspávajte!

Zdroj: spuntik.zoznam.sk l Foto: pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk