Priznajme si, tehotenstvo v 50-ke je už iný level. Ak budúce mamičky priznajú, že aj ich navštívi bocian tesne pred koncom zatváracej doby maternice, v okolí vyvolajú doslova škandál. Taká stará a ide mať decko? Čo sa s koňom zrazila?!

Pozrime sa najprv trošku na štatistiky. Od roku 2000 do roku 2013 počet tehuliek v západnej Európe 50+ vzrástol až o 165%. Aj to je vymoženosť modernej medicíny. Tehuľky sa však musia pripraviť okrem nepríjemných rečí okolia aj na zdravotné riziko.

Svetom pred pár týždňami obletela správa, že Janet Jackson, slávna sestrička slávneho brata, porodila v 50-ke. Ono sa to akosi celebritám ľahšie „prepáči,“ veď o (väčšinu) vyzerajú oveľa zachovalejšie než ich slovenská rovesníčka pracujúca v kovozliatinarskom závode. My však nemáme k dispozícii celý kozmetický regiment, súkromné kaderníčky, kozmetičky a pestúnky detí, či manželov. A viete, prečo sa to „našej“ tak ľahko neodpustí? Veď proces samotného milovania treba prenechať mladším ročníkom. Áno, aj takýmto veciam stále niektorí veria.

Zaujímavý výskum sa uskutočnil v Británii, zúčastnilo sa ho celkovo 2 000 respondentov a výsledky sú dosť jednoznačné. Až 75% z nich je presvedčených o tom, že tehotenstvo starších žien je úplne neprijateľné. Čudujete sa? Ani nie, veď ako sme už písali vyššie, s*x po 50-ke je jednoducho tabu.

Aké sú teda dôvody na neskoré materstvo? V provom rade je to túžba. V tejto dobe sa len zriedkakedy „šmykne,“ i keď aj to sa môže stať. Miesto menopauzy ženu prekvapí materstvo. Ale to už je veľmi zriedkavé. Možno práve žena našla svojho vysneného partnera, nemusí však okoliu vysvetľovať svoje dôvody.

Z fyziologického hľadiska však ani samotné počatie nie je jednoduché. Vaječníky už majú najlepšie časy dávno za sebou a tak neraz je jedinou šancou umelé oplodnenie.

Nechať si dieťa napriek pokročilému veku nie je jednoduché, ako hovorí jedna mamička, myslela si, že je v prechode a zo slov gynekologičky, ktorá jej potvrdila tehotenstvo, išla do kolien. Dnes, ako 54 ročná je matkou dvojročného syna. Okrem neho má dvoch synov tridsiatnikov. Všetci si myslia, že kočíkuje vnuka, nie syna. Samu ju však trápi, či sa dožije aspoň jeho maturity…

Foto: YouTube.com, Pixabay.com | Zdroj: supermamy.maminka.cz

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.