Aby umelci zaujali pozornosť ľudí, niekedy volia naozaj netradičné spôsoby. Taliansky umelec Alessandro Conti doslova strhol z kože všetky známe Disney postavičky a v projekte “Neľudská anatómia” priblížil divákom obľúbených hrdinov tak, ako ešte nikto pred ním. 

Do talianovej nezvyčajnej kolekcie sa dostali myšiak Mickie, Minie, pes Pluto, káčer Donald či morská víla Ariel. No neobišiel ani tie modernejšie – hlavných hrdinov série Pokémoni.

Šaty musia preč

Umelcovym cieľom je priblížiť deťom, ale i dospelým anatómiu bytostí – hoci i rozprávkových – ich svaly, vnútorné orgány, skladbu kostry či nervový systém. Sám však priznáva, že malým deťom kresby určené nie sú a len veľmi ťažko by si pozreli rozprávku v takejto grafike. Aj keď rovnaký problém môžu mať tiež niektorí dospelí, veď vidieť jeho netradičné kresby chce naozaj silný žalúdok. 🙂

Alessandro Conti pôsobí aj ako profesionálny kreslič v tetovacom štúdiu a jeho diela na ľudskej koži sú vychýrené po celej krajine. Na svojom profile na sociálnych sieťach zaznamenal obrovské emócie. Projekt “Inhuman anatomy” si ihneď našiel svojich fanúšikov, ale i odporcov.

Zdroj: www.media.gunaxin.com | Foto: www.facebook.com