Herecký svet zasiahla nečakaná rana! Do hereckého neba sa pobral výborný herec, dabér a spoluzakladateľ divadla Rikoko. Rodina, blízki priatelia aj hereckí kolegovia sú zdrvení. Odchod známeho herca nik nečakal.

 

Vlastimil Bedrna sa narodil v roku 1929 v Prahe. Herectvu sa venoval prakticky odjakživa, režiséri ho začali obsadzovať do filmov už v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. Dožil sa krásnych 89 rokov, no pre rodinu je to aj tak málo, keď ho toľko ľúbili.

Jeho herecké role neboli síce veľké, no vždy stáli za pozretie. Najznámejšia je rola duševne zaostalého Mirečka zo známej českej rozprávky “Princové jsou na draka”. Tiež bol spoluzakladateľom divadla Rikoko.

Okrem herectva svoj život zasvätil dabovaniu. Jeho hlas sme mali šancu počúvať x rokov cez ústa známej kreslenej postavičky Homéra Simpsona. Komickému seriálu “The Simpson” prepožičal svoj hlas na 12 sérií. Bol to neobyčajný človek, ktorý miloval svoju rodinu, svoju prácu, no najmä život. Je to obrovská strata.

Zdroj: blesk.cz | Foto: Facebook / pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Rurinka P.
Som taká, že rada píšem o všetkom, čo ma zaujme. Celkovo sa zaujímam, čo sa kde deje a najviac milujem príbehy zo života a tiež rôzne zaujímavosti. Milujem hudbu, módu, cestovanie, deti, tanec.Som empatická, citlivka ale s tým sa moc nechválim :D ale tiež som niekedy zbrklá a všetko by som chcela hneď. Rada skúšam nové veci a žiadnym výzvam sa nebránim. Dúfam, že si na mňa zvyknete a budú sa Vám moje články páčiť :)