Na stretnutí siedmych najsilnejších svetových mocností (G7), ktoré sa konalo nedávno v Milane, sa preberalo množstvo zaujímavých tém. Jednou z nich bola aj téma interrupcií.

 

Ministri zdravotníctva zo siedmych najväčších svetových ekonomík nedospeli k dohode v téme “se*uálneho a reprodukčného zdravia”. V dokumente o globálnych prioritách v oblasti zdravia a zmeny klímy, tak administratíva Donalda Trumpa jednoznačne odmieta politickú a finančnú podporu pre skupiny vykonávajúce interrupcie a to na najvyšších stupňoch medzinárodnej diplomacie vrátane najnovších stretnutí G7 a G20.

“Se*uálne a reprodukčné zdravie” je už dlho kontroverzné v medzinárodných rokovaniach. Nedávno totiž vyšla správa, že výbor OSN pre ľudské práva plánuje prekrútiť definíciu práva na život. Nová definícia hovorí, že : „Každá ľudská bytosť má právo na život.“ Bohužiaľ, tento návrh nespomína právo na život pre ešte nenarodené deti. Tým ich tak zbavuje akéhokoľvek nároku na ochranu.

Na túto skutočnosť poukázal portál citizengo.org, ktorý zároveň podnietil diskusiu k tejto téme a zorganizoval petíciu proti legalizácii potratov a eutanázie na celom svete.

Zdroj: lifesitenews.com, citizengo.org | Foto: facebook.com, pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.