Približne 140 tisíc mamičiek na rodičovskej dovolenke by si malo najnovšie prilepšiť. Aspoň takéto sú plány predsedu strany Smer Róberta Fica. Do Národnej rady predložili návrh, vďaka ktorému by si mladé rodiny mali polepšiť. Parlament by sa novelou zákona o rodičovskom príspevku mal zaoberať na júnovej schôdzi.

 

O akú sumu by malo ísť? Matky, ktoré pred narodením dieťaťa pracovali a poberali materskú dávku, by mali dostať o 150 eur vyšší rodičovský príspevok. Jeho celková suma by mala byť 370 eur. Pred pôrodom nepracujúce matky, ktoré nepoberali ani materskú dávku, si prilepšia o 50 eur, spolu by tak od štátu každý mesiac dostávali nie 220 ale 270 eur.

Fico je presvedčený, že naša ekonomika to zvládne a podľa jeho slov ide o vlajkovú loď sociálneho balíčka. Spolu by sa na zvýšenie rodičovského príspevku malo vyčleniť 145 miliónov eur.

Sme presvedčení, že vyšší príspevok by potešil každú matku a mladú rodinu. Zostáva nám už len veriť, že parlament tieto zmeny schváli a napokon sa aj reálne uskutočnia. Mnohým rodinám by takto určite uľahčili ťažký život. Čo poviete?

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com