Vojvodkyňa Kate je známa svojou dobrosrdečnosťou a láskou k deťom. Vždy je k ratolestiam milá, zdvorilá a láskavá. Opäť dokázala svoju ľudskosť a pomohla tak chorým deťom, ktoré trpia rakovinou.

 

Kate si nechala pred štyrmi mesiacmi skrátiť vlasy o 18 centimetrov. Napadlo ju, že by sa jej vlasy dali nejako použiť, namiesto vyhodenia ich do koša. Spolu s kaderníkom zvážili, že je to dobrý nápad a Kate sa rozhodla, že daruje svoje odstrihnuté kadere dobročinnej organizácii “Little Princess Trust”, informoval o tom zahraničný denník “DailyExpress”.

Organizácia sa venuje výrobe parochní z ľudských vlasov pre choré deti postihnuté rakovinou. Vojvodkyňa ich darovala anonymne, jediné, čo charita vedela bolo, že ich darovala nejaká žena z Kensingtonu. Nedalo si nevšimnúť veľký rozdiel a všetko sa pospájalo.

Blízky zdroj povedal, že je skvelé vedieť, že niekde vonku je dievčatko, ktoré bude nosiť vlasy pravej princeznej a bude z nich nadšené. Organizácia bola založená rodičmi malej Hannah Tarplee, ktorá svoj boj so zákernou chorobou prehrala.

 

Zdroj: dailyexpress.com | Foto: Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Rurinka P.
Som taká, že rada píšem o všetkom, čo ma zaujme. Celkovo sa zaujímam, čo sa kde deje a najviac milujem príbehy zo života a tiež rôzne zaujímavosti. Milujem hudbu, módu, cestovanie, deti, tanec.Som empatická, citlivka ale s tým sa moc nechválim :D ale tiež som niekedy zbrklá a všetko by som chcela hneď. Rada skúšam nové veci a žiadnym výzvam sa nebránim. Dúfam, že si na mňa zvyknete a budú sa Vám moje články páčiť :)